ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.96
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Romantická zima

Nějaký básník by určitě zimu popsal asi takto: "...sníh nám křupal pod nohama a na tváře, které byly jako slabikáře, foukal příjemný zimní vánek..."
No tak! Buďme realisti. Zdá se vám, že vám sníh pod nohama křupe? Mně se zdá, že pokud není alespoň -20 °C a ze sněhu není led, tak to není možné. A neříkejte mi, že je vám příjemné, když vám do zmrzlých a ledem pokrytých tváří foukne ještě ledovatější vichřice! Vlasy jsou obaleny popraškem, který vám v teple smočí už tak dost promoklý kabát nebo bundu. Z řas se vám začnou dělat malé rampouchy a těsně za vámi - pokud máte štěstí a nespadne na vás - sletí ze střechy na zem kopa sněhu. Málem si zlomíte nohu, pod kterou se objeví led. Vy spadnete na promrzlou zadní část těla a ještě si při tom natrhnete kalhoty, se kterými jste se chtěli rozhodně pochlubit v práci nebo ve škole! No není snad ta zima krásná?
Pokud zní vaše odpověď ne, nevadí. Hlavní je, že se baví děti - sánkováním, bruslením, ... Jenže doba se mění a děti s ní. Následující báseň mluví za vše:

"Klučík táh do kopce sáně,
Potkal tam dívku s očima laně.
Ptal se jí, zda by se svezla,
Zda by mu na sáně vlezla?
Řekla, neotravuj, já spěchám
a strč si ty sáňky někam."

A nějaká rada? Pořádně se oblékněte a vyhýbejte se malým dětem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Romantická zimaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)