ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.93
Hodnoceno: 145x Prosím, ohodnoť práci

Rok 2000 aneb Y2K

Největší katastrofa v novodobých dějinách lidstva. Přechod počítačů do roku 2000. Experti říkají, že počítače přesně v 0:00 1. ledna 2000 zkolabují a nastane chaos. Počítačové sítě se budou hroutit, jaderné reaktory explodovat, autorádia vystřelovat z palubní desky... Každá elektronika o půlnoci přestane fungovat nebo proletí střechou a dopadne na ulici.
Takto si velice mnoho lidí představovalo konec posledního roku s jedničkou a devítkami. Vydal jsem se tedy na výzvědy. Jen tak náhodou jsem zabrousil k jedněm dveřím, zazvonil a zeptal se, jestli tady mají počítač. Řekli mi, že bohužel ano, a tak jsem je požádal o povolení ke vstupu a o pár odpovědí.
Byl to velice zvláštní pohled. Zešeřelý byt osvětlený jen chabým světlem svíček. Řekli mi, že raději odpojili elektřinu v celém bytě. Velice mě udivilo, že jsem nikde neviděl žádnou televizi, rádio, vlastně cokoli elektrického. Tuto myšlenku jsem následně vyjádřil i nahlas. Místo odpovědi mě odvedli za velice těžké dubové dveře opatřené pevným zámkem. Ve slabém světle jsem uviděl něco zvláštního. V malé místnosti byla naskládána veškerá elektronika této rodiny. Byla tam televize, rádio, video, ale i kávovar. Úplně v rohu byla veliká krabice z velice tlustého pozinkovaného plechu. A v ní spočíval dříve jmenovaný počítač. Zeptal jsem se jich, proč to všechno. Řekli mi, že nejsou hloupí a nebudou jen tak čekat, až jim to všechno začne pod nohama vybuchovat a hořet.
Poté jsem položil otázku, co budou dělat, jestli se potvrdí ty nejhorší představy o výpadcích elektřiny, přerušení dodávek tepla apod. S vychytralým výrazem ve tváři mě odvedli do další malé místnosti. V ní byly naskládány hromady plechovek neboli konzerv, lahví s vodou a pár pytlů s krmením pro psa.
Zmohl jsem se už jen na jednu otázku: "Jak vás, prosím vás, tohle všechno napadlo?" S úsměvem na rtech mi hrdě ukázali čtyřstranný červený leták s velkými bílými znaky Y2K.
Se slovy díků jsem už raději urychleně odešel. Doma jsem si pak v klidu pustil příjemnou uklidňující hudbu, sedl k počítači a napsal tento fejeton. Bylo 31. prosince a za minutu půlnoc. Odešel jsem tedy od počítače na balkón a sledoval bujaré oslavy. V tomto poklidném rozjímání mě napadlo, že lidstvo vždy překoná jakoukoli překážku a že ta chytřejší část lidské civilizace je při každé příležitosti schopna využívat neomezeného potenciálu lidské blbosti!
Oslavy končí, jdu dokončit ten zpropadený fejeton (doufám, že počítač pořád funguje).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lingvik, 05.04.2004

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rok 2000 aneb Y2KMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­