ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.51
Hodnoceno: 401x Prosím, ohodnoť práci

Reklamy kolem nás

  • inspirací pro napsání mi byla slohová práce Reklamy a my

Reklamy se na nás valí ze všech stran. Nevěříte? Tak schválně. Zvoní budík. A vám nezbývá nic jiného než se zvednout z postele a vydat se vstříc novému dni. Jen co na nočním stolku nahmatáte brýle a nasadíte si je, už se na vás směje "Citron, co je příliš obyčejný" z láhve od minerálky Korunní. Vzápětí na sebe natáhnete váš nový svetr - "ne, není nový, jen je vypraný v Perwolu" - a vykročíte do vaší nové koupelny od Jiky, do "místa, kde jste sám sebou". Na umyvadle na vás mrká ze zubní pasty vašeho mladšího sourozence krtek v noční čepici a s úsměvem vám sděluje, že "Perlička, to je prostě jednička", přesto sáhnete raději po Colgate, abyste "s Colgate MaxWhite nechali mluvit úsměv za vás". Pod nohy se vám připlete vaše kotě, tak mu do misky nasypete Whiskas, které vám pomůže stát se "nejlepší mámou na světě", v kuchyni si přichystáte Granko, protože "ráno chutná nejlépe", a vezmete si chléb se sýrem Lučina, neboť "tak chutná jedna jediná" a vydáte se do školy.

Jakmile vyjdete z domu, smutně konstatujete s nadcházející zimou, že jste si zapomněli vzít váš Actimel, jenž "posiluje vaši obranyschopnost". Ve škole vybalíte svačinu a zjistíte, že vám maminka zabalila Monte, co "chutná přeci nejlépe", načež vás vyruší učitelka, že musíte dávat pozor. Vy jí však vnucujete svůj názor: "Já nemusím. Ne-mu-sím."

Když vycházíte se spolužáky ze školy, slyšíte, jak někdo z nich se ptá: "Co teď?" Na to mu hbitě odpovíte: "Teď si dáme Deli!" Cestou ze školy se stavíte v Albertu, protože "neslevíte ze svých nároků". Když odemykáte dveře od bytu, uvědomíte si, že už máte hlad jako vlk, ovšem vzápětí vám maminka odvětí že "vlk hlad nemá, už sežral Karkulku", zamíříte tedy do kuchyně, kde na vás čekají "vždy čerstvé nápady" od Maggi.

Po obědě naskládáte nádobí do myčky a přidáte Calgonit, jenž "doporučuje 9 z 10 žen, které se nemohou mýlit." Následně na vás začne křičet váš otec, že jste něco zapomněli udělat. Zabouchnete se v pokojíčku a rozděláte si miňonky, protože "když vás někdo rozhodí, smlsněte si na něm!" Po chvíli se vám přijde omluvit s tím, že "i muži mají své dny".

Večer se odeberete do postele, kde na vás čeká králíček Azurit, jehož "najdete všude tam, kde je měkoučko." A zatímco vy už dávno spíte, někdo jiný už zase vymýšlí další reklamní slogany, které se na vás budou chrlit zkrátka odevšad.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Linzzy, 15.10.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Reklamy kolem násMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­