ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Přísloví

Zaobírali jste se někdy přemítáním o tom, kolik jsou lidé schopni říct přísloví v jednom rozhovoru? Pokud ne, zkuste to. Možná dojdete k zajímavému zjištění, že v dnešní době jsme až příliš zaměření na předsudky a nejspíše až zbytečně mnoho využíváme zažitých frází a výrazů. Například když jsem včera večer psal slohovou práci na český jazyk, přerušila mne má matka...

"Měl bys přestat sedět u toho počítače a začít dělat něco užitečného. Bez práce nejsou koláče," začala mě okamžitě poučovat.
"Stop! Vždyť se tu snažím zplodit slohovou práci na češtinu!" začal jsem se okamžitě ohrazovat.
"Ráno moudřejší večera. Teď už stejně nic nevymyslíš. Běž raději pomoct otci..."
"Ráno je málo času, to bych to musel začít psát už kolem páté! Navíc...co můžeš udělat dnes, neodkládej přece na zítřek," začal jsem se okamžitě vykrucovat z vidiny manuální práce.
"Mladí ležáci - staří žebráci," prokoukla mou lest okamžitě matka.
"Jenže já to mám rozdělané a měl bych kout železo, dokud je žhavé, víš?" stále jsem se snažil vzdorovat.
"Komu se nelení, tomu se zelení! Tak šup!" ukončila naši diskuzi rázně.
"To je jako bys hrách na stěnu házel," špitl jsem si už jen pro sebe a jal se k odchodu.
Když jsem procházel dveřmi okolo matky, ještě dodala: "Co je šeptem, to je s čertem." A tak jsem poslušně potichu opustil místnost a šel za otcem.

Doufám, že se nad tímto rozhovorem zamyslíte a dojdete alespoň k těmto dvěma závěrům: Čeho je moc, toho je příliš a kam čert nemůže, nastrčí bábu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Muffin, 11.11.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
PříslovíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­