ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Přemnožení talentů

Celou republiku opět pobláznila nová televizní soutěž, vyhledávající nové talenty v různých odvětvích lidské činnosti. Od hudby přes tancování až do totálního zesměšňování sebe sama. Talentmania - to je ta soutěž. Miliony a miliony lidí přicházejících na castingy v domnění, že okouzlí celý svět svým nevšedním talentem, ale také miliony a miliony lidí odcházejících se slzami v očích a tváří v dlaních.

Už od první televizní reklamy, jíž jsem viděl, mi bylo jasné, že soutěž Talentmania nebude, jak přitom tvůrci této akce slibovali, jiná než soutěže, které tu doposud bývaly. Zástupy polobláznů se opět střídají se svými někdy až dech vyrážejícími čísly a kousky. Samozřejmě, najdou se lidé s opravdovým a nefalšovaným talentem, kteří vás velmi zaujmou, ale co si budeme nalhávat, objevuje se jich tam opravdu pramálo. A všichni tito lidé musí (pro změnu od minulých soutěží, které u nás už běžely) předstoupit před nesmlouvavou, přísnou a vševědoucí porotu ve složení Troška, Habera, Banášová a Šeredová.
Zdeněk Troška? Zkušený, známý a výborný český režisér, tedy odborník na slovo vzatý. Habera? Šoubyznysem protřelý, v 90. letech velmi populární zpěvák a vynikající hudební skladatel. Do odborné poroty by se dala zařadit i Adéla Banášová, jež se účastní společně se svým přítelem různých soutěží ve společenských tancích. Ale zarazila mě tvář Aleny Šeredové. Nemohu si pomoci, ale nevidím jedinou souvislost jejího angažování do této čtyřčlenné poroty. Vrcholkem všeho jsou pak její často arogantní a nevkusné (v Itálii možná vtipné) komentáře k představením soutěžících. Byl bych skutečně zvědav, jak by dopadlo, kdyby sama měla předvést a ukázat svůj talent na pódiu ona. Co by ukázala? Nacvičenou chůzi po modelingovém molu? Opravdu obrovský talent!

Musím znechuceně přepnout televizní kanál a na dalším z nich svítí mohutný nápis: Československo má talent. Vypínám televizi, jdu spát.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavlik07, 29.09.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přemnožení talentůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­