ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Potíže se sousedy

Při koupi bytu či stěhování do nového domu je snad pro většinu lidí stěžejní i fakt, v jaké lokalitě se nemovitost nachází. Při prohlídce vašeho nového domova tedy určitě padne i otázka na realitního makléře: "A co sousedi?"
Pokud natrefíte na zajímavé sousedy, můžete si být jisti, že váš život doplní o spoustu pozoruhodných příběhů.

Jako názorný příklad si můžeme uvést náš dům v poměrně klidné části Prahy, nedaleko městského parku. Kdybychom na dané místo poprvé přivedli cizího člověka, zcela určitě by řekl, jak krásná a tichá část to je. Ovšem pak by se celá naše rodina mohla dát do sáhodlouhého vyprávění zážitků s našimi sousedy - a to ne vždy příjemnými.

Například když nám skupina mladých sousedů, proslulých častým užíváním omamných látek a bohatou trestnou minulostí, v pozdních hodinách ukradne popelnici - uznejte sami, neexistuje lepší způsob rozproudění krve takhle navečer, než běhat po ulici a hledat dané výtržníky!

Naproti našemu domu se tyčí řada panelových domů. Vyprávění by mohlo pokračovat příběhem, kdy nás z nejvyššího patra sledovala postarší paní dalekohledem. A pokud jsme vylezli ven z domu a upřeli na ni svůj zrak, stařenka zcela nenápadně přešla dalekohledem na opačnou stranu svého výhledu. Ona nás totiž přece vůbec nesledovala! Tento nepříjemný problém se vyřešil jejím nenadálým přestěhováním. Ovšem na druhou stranu musíme uznat, že lepší zabezpečení nemovitosti by nám neposkytl ani sebelepší kamerový systém.

Přesuneme-li se na opačnou stranu, tedy za sousedy z naší pravé strany, můžeme si být jisti, že zde se pár příběhů také najde. Například když se chystáte jít spát a jste po celém dni unaveni, v tu chvíli soused nastartuje sekačku či motorku, kterou vytočí do vysokých obrátek. A vy nad tím nemůžete jen tak mávnout rukou, jelikož garáž je příliš blízko vaší ložnici a navíc se tato situace opakuje již poněkolikáté. Soused se tedy s kajícným obličejem omluví, vrátí se zpět do domu, ale zapomene s sebou vzít psa, který se pak neustálým štěkotem snaží připomenout, že byl zapomenut venku.

Pokud si tedy myslíte, že se ve vašem životě neděje nic zajímavého, co by stálo za vyprávění někde u kafe, vzpomeňte si na své sousedy. Ač vám to možná nepřipadá, vaše historky určitě stojí také za to!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Potíže se sousedyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)