ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 67x Prosím, ohodnoť práci

Pondělní ráno

Budík je sice dobrá a užitečná věc, ale já se se svým nikdy moc nespřátelila a každé pondělní ráno mě v 6:12, když se mě opět snaží probudit, napadne nejmíň tucet věcí, které bych s ním chtěla vyzkoušet. A věřte, že by se mu to určitě nelíbilo. Zrovna dnes mě napadlo, jestli by rád někdy zkusil potápění nebo třeba volný pád z druhého patra. Pak si ale zas uvědomím, jak by k tomu chudák přišel - sám si nevybral každý všední den tak brzy řinčet a řvát přes celý byt až skoro budit sousedy a ničit okolí ty krásné snové chvíle. Ale i přesto je nenávist k budíkům obecně známá věc, která je jednou z věcí spojující lidstvo snad celého světa.
No dobře, nyní opusťme otázku budíků a podívejme se na další věc, kterou lze možná nazvat i zlozvykem, již bychom našli také u spousty lidí. Ve snaze nabrat do dalšího, v pondělí ráno vnímaného jistě jako "krásného" dne co nejvíce sil, ještě nejméně 3x odložíme naše vstávání o pár chvil, čímž se ale ochudím o vzácné minuty věnované na snídani a přípravu do práce či školy. Takže ve výsledku to dopadá tak, že jen proběhneme koupelnou, zběžně mrkneme do zrcadla a naházíme pár věcí do tašky a už můžeme běžet na zastávku autobusu. Těm méně úspěšnějším v tomto běhu se ještě naskytne příležitost si zasprintovat za autobusem a zjistit, jak pondělní rána zvládá náš řidič. Zjistit, jak dobrou náladu má po své potyčce se svým budíkem - zda se slituje a zastaví nebo se na nás pomstí a nechá nás za ním klusat ještě pár metrů. V druhém případě se vrátíme ještě na hodinku do postele a celý cyklus zopakujeme s příštím autobusem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sim., 24.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pondělní ránoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­