ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.53
Hodnoceno: 70x Prosím, ohodnoť práci

Naše úžasná třída

Do školní lavice jsem zasedla poprvé v den mých sedmých narozenin, což pro mě nebyl zrovna nejmilejší dáreček, protože jsem doposud chodila do mateřské školky, kde si mě všechny učitelky důkladně hýčkaly a měla jsem tam také svou první lásku Petříka, se kterým jsem si plánovala svatbu. Říkal mi, že si mě vezme a koupí nám koně, se kterým mě hodlal vozit po celém světě. Pokud se ale dobře pamatuju, tak jsem byla zatím nejdále v Chorvatsku, a to k tomu ještě s mými milovanými rodiči. Tak tedy dále k mému nástupu do základní školy. Nevím, jakým způsobem mě rodiče do budovy dotáhli, protože si pamatuji, že jsem šíleně brečela a křičela, že chci jít do školky za Petříkem. Mamka mi potom naslibovala hory doly, jen abych se uklidnila, takže ve třídě jsem byla už v pohodě. Sedla jsem si do lavice a za chvilku si ke mně přisedla má spolužačka Adéla. Po naplnění celé třídy k nám promluvila učitelka a vykládala nám, jak se tu budeme učit písmenka z Živé abecedy, číst ze slabikáře, psát do písanky a jak poté budeme chodit do školy s radostí a úsměvem. Přemýšlela jsem o tom a říkam si, kdy se mi tato milá věta konečně vyplní. Do školy se možná občas těším, ale ne rozhodně za učiteli a učitelkami, kteří nás vždycky před zkoušením napínají jako pružiny, než vysloví jméno žáka, se kterým se touží setkat před tabulí, aby jim pověděli něco málo o tom, co jsme brali minulou hodinu. Jsem naštěstí nějak dobře pojmenovaná, protože zatímco já jsem do roka volaná třeba jen pětkrát, někteří dosáhnou i dvojnásobku. I když pár milých učitelů si na mě pěkně zasedlo, na jejich hodiny se radši připravuji a když se mě dříve snažili vytasit s tím, že mou stránku žákovské knížky bude zdobit velká červená koule, zatím jsem je jen zklamala, takže jsem je už omrzela. No jo, to se musí umět. A vůbec, naše třída se už ve druhé třídě vybarvila pěkně dorůžova, takže za třídní dostáváme jen opravdu velké odvážlivce. Musí to být pěkný odvaz, vydat se s námi třeba na dvoudenní výlet. Zatím vedeme, protože jsme nejhorší třída na škole, což spousta inteligentních chlapců v naší třídě považuje za celoživotní úspěch. Byli jsme už nespočetně mockrát po škole, ale pány kluky to nijak nezastrašilo, dokonce si z toho dělají ještě větší legraci, takže můžeme být rádi, že naše třídní s námi pojede v květnu na čtyři dny do Krkonoš. I když už se těším na poslední školní den, kdy naši školu nadobro opustím, bude se mi po některých asi určitě stýskat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bigigina, 17.04.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Naše úžasná třídaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­