ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.10
Hodnoceno: 105x Prosím, ohodnoť práci

Mobilní telefony

Sedíte v autobuse, jdete po ulici, jste na obědě, a pořád je slyšíte. Jsou všude mezi námi a s námi. Ano, myslím tím mobilní telefony. Zejména mladí lidé by si už žití bez nich nedokázali představit.
Dříve se říkalo: "Každý muž má mít nůž!" Podle mého názoru v dnešní době většina mužů má v kapse spíše mobilní telefon s mnoha funkcemi, které perfektně ovládá, byť jsou sebesložitější. Ale při manipulaci s obyčejným nožem bych se bála o jejich prsty. Nejen muži, ale i ženy jsou vlastníky mobilních telefonů. V kabelkách se jim tísní mezi řadou "důležitých" věcí.
"Drahý" telefon existuje již více než sto let. Dříve se jimi mohlo chlubit jen pár vyvolených, bohatých lidí. A co ti ostatní? Jak se domlouvali? Postačil jim kus papíru a pero. Sice trvalo poměrně dlouho, než se dopisy doručily, ale výsledek byl zaručený. Koncem 80. a začátkem let 90. se pevné linky rozšířily téměř do každé domácnosti. A je to tady! Začíná éra telefonování. K rodinným výdajům přibývá účet za telefon. A co teprve když přišly mobilní telefony... V současné době je v ČR aktivovaných asi 11 milionů SIM karet! Přestože zde žije zhruba 10 milionů obyvatel. Zajímavé, že?
Sedíte v autobusee, jdete po ulici a vidíte množství reklam a billboardů, které nás informují o nejdokonalejším pokrytí sítě XY. Ale znám pár míst, kde pokrytí není skoro vůbec. Např. u nás doma "chytáme" signál pouze na půdě u komína.
Takže zdánlivě dokonalé a spolehlivé mobilní telefony sice usnadňují život, ale většinou, když je opravdu potřebujeme, vybije se nám baterie, dojde kredit, není signál...
Tomu říkám "zákon schválnosti".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Maky, 01.04.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mobilní telefonyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­