ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Mistrovství světa v hokeji

OSNOVA:

  1. Normality
  2. Odměna věrných
  3. Něco málo na zamyšlení

Tak a je to tady, Mistrovství světa v hokeji se k nám zase po roce vrací... A s ním i všechny jeho záležitosti a podivnosti, které se stávají běžnou realitou. Například si můžeme říct, že je vše v pořádku, když národní kádr změnil hlavního trenéra po minulém šampionátu nebo že nový kouč slibuje, že letos bude herní morálka a výkon výrazně lepší či že hokejisté z NHL masově odmítají pozvání reprezentovat svou zemi, aby bojovali proti hokejovým velmocím, jakými jsou Dánsko či Norsko, doufajíce, že se jim tak těžké soupeře podaří i porazit.

Letošní rok není výjimkou. Trenérský post převzal pan Růžička (aneb "ten se žvýkačkou") po panu Hadamczikovi (čili po tom, "jemuž nelze rozumět ani při tiskové konferenci v přítomnosti mikrofonů"). Rovněž se rozdalo pár slibů a v neposlední řadě dorazily i omluvenky hráčů ze zámoří se vzkazem: "Odpočívám po náročné sezóně!" Avšak ta hrstka výjimek - pozor, dostáváme se k letošním specifičnostem - byla náležitě odměněna v podobě častých návštěv toalet. Ach, ty eufemismy mají své kouzlo. Myslím si, že určitě není lehké hrát s křečemi v břiše a zároveň s myšlenkami na všechno ostatní, jen ne na hokej, navíc za podpory trenéra, jenž na vás neustále řve: "Vy hrajete úplný ho*no!"

A proto bychom měli své názory na výkony hráčů trochu mírnit, protože ne vždy vidíme úplně všechno. A má to i svůj druhý důvod. Jakmile začneme před televizí nadávat a pomlouvat naše hokejisty, ihned na to zareagují naše manželky, matky, sestry a jim podobné s návrhem: "Tak to přece přepni, ne!?"
Vnější vlivy jsou záludná věc a je třeba jim odolat. Když na konci zápasu navzdory neustavičnému štěbetání zjistíme, že naše hokejové mužstvo prohrálo a bylo vyřazeno z bojů o mistrovskou trofej, řekneme si, vzhlížejíce v lepší příští šampionát: "Holt je třeba vyměnit trenéra!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dumbledore, 27.03.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mistrovství světa v hokejiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­