ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.63
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Literatura ulice

Pomalu si to šlapu domů. Dnes je poslední termín tvorby domácího úkolu, avšak ulice skrývá svá literární díla v neobvykle husté mlze, čímž mi můj úděl nijak neulehčuje.
Bloudím tedy tímto bludištěm, ale město se zdá najednou tak cizím, a ulice, jinak vždy oplývající všemožnými slogany, jsou zahaleny v bílém hávu a náhle jsou tak čisté... Začínám si připadat divně, pomalu se mě zmocňuje panika. Opravdu to vydržím, pokud se nedozvím jakou dostanu slevu, když si koupím čtyři sady kuchyňských nožů, nebo, když bych si chtěl náhodou vzít hypotéku, že Provident mě poskytne nejvýhodnější úrok? A myslí to pan Paroubek opravdu upřímně? Ve chvíli, kdy už si nejsem ničím, ale vůbec ničím jistý, mně ulice poskytuje záchranné lano, a já se srážím s cedulí, na které rudým písmem září: "K chůzi užívejte chodníku." Alespoň něčím si můžu být v této betonové krajině jist. Hned za rohem však zjišťuji, jak nevěrnou milenkou reklamy může ulice být. Na okraji chodníku odjakživa býval billboard, který mě přesvědčoval, že časy se mění, ale Hostan zůstává. Dnes však ani Hostan nevydržel pod náporem Vánoc, a tak i zde se usadili falešní sobi.
A tak se ptám, co se to děje se starou, dobrou, prostě sdělovací literaturou ulice, když už si nemůžeme být jisti ani klasikou, která tvrdí, že přežila již nejednu změnu časů? Pomalu, ale jistě mě nad touto situací vysychá v ústech. Ale nemám žádné obavy... Dobře totiž vím, že žízeň nikdy nevyhraje!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub Kazda, 16.12.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Literatura uliceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­