ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.61
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Koronabijci

Když v březnu armáda mikroskopických nepřátel přitáhla z Číny do České republiky, vláda se rozhodla nic neponechat náhodě. "Jsme ve válce a podle toho se musíme začít chovat," řekl médiím předseda vlády na jedné z tiskových konferencí. Svoje vojsko vyzbrojil namísto útočnými puškami dezinfekcí, k sebeobraně jim poskytl respirátory. Zároveň vyzdvihl důležitost civilistů. "Považuji za nutné, abyste všichni zachovali klid, není důvod k panice. Prosíme, nerabujte obchody, jinak nezbude dostatek jídla pro vojáky." Nakonec premiér se slovy "Bude to vítězství nás všech!" vyzval občany k boji proti koronaviru.

O tom, jak by správný koronabijec měl vypadat, se rozhodla, stejně jako jiné instituce, informovat i naše škola. Co tedy dělá v dnešní době rytíře rytířem?

  1. Koronabijec nikdy nejde s davem. Od ostatních si drží odstup minimálně dva metry.
  2. Koronabijec nelíbá dámám ruce tak, jak tomu bylo o století dříve. Etiketa se zkrátka změnila a čtrnáctidenní pobyt v karanténě by slečny o vašich sympatiích rozhodně nepřesvědčil.
  3. Koronabijec dbá na svoji čistotu. Kdo si nemyje ruce alespoň jednou za půl hodiny, nemůže být rytířem. K co možná nejlepšímu splnění tohoto bodu nám ve škole pomáhaly výstražné cedule na toaletách.
  4. Koronabijec necestuje do nepřátelských zemí. Jeho finance by mohly sloužit k modernizaci tamní armády.
  5. Koronabijec nenakupuje na čínských e-shopech. S trojským koněm měli neblahou zkušenost již naši předci kolem roku 1200 př.n.l. Tato položka však není pro pasování na rytíře nezbytně nutná, jelikož odborníci přítomnost skryté hrozby v zásilkách popírají.

Navzdory zjevným snahám o potlačení útoku jsme se v posledních dnech dočkali pouze invaze do všech krajů Česka. Přibývající počet zajatých civilistů a vojáků nakonec vládu donutil k přísnějším opatřením, a tak jsme my-žáci byli (ne)donuceni přesunout se do domácích krytů. Prvotní nadšení z pocitu volnosti a anarchie však brzy vystřídalo zklamání ze zavřených sportovišť, kin, klubů, kde jsme se se spolužáky před vypuknutím války scházeli, a také z nové vyučovací platformy TEAMS. Ještě ke všemu nás nepřítel na každém kroku sleduje, byť v lepším případě jen z televize či novin.

Přestože si po vyhlášení karantény připadám jako v zajetí, koronabijec se nikdy nevzdává. Možná se má lidstvo - obklopené miliardou okem neviditelných protivníků - naučit něco nového. V dnešním zrychleném světě někteří z nás zapomněli trávit čas s rodinou, přáteli a dali přednost práci nebo sociálním sítím před kvalitním odpočinkem. Zdá se, že právě teď je čas na změnu. Přeci jenom, co jiného se dá dělat v karanténě?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Klára, 16.03.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
KoronabijciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­