ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Kam s tím...

"Ještě kousek doprava! Ne doleva! Dávejte pozor na moji novou vázu!" Tohle slyší můj tatínek každý den. A proč? Je totiž stěhovák.
V jeho popisu práce je SEMovat a TAMovat. "Dejte to sem! Vlastně raději to posuňte tam," navigují ho zákazníci jako Wagner svého Bludného Holanďana. Zatím jsou sami ve svém vlastním bytě ztraceni jak Alenka v říši divů. Člověk musí mít hroší kůži, aby se nestal slonem v porcelánu a všechny Aladinovy lampy a vodníkovy hrnečky neskončily na kousky.
Bum! Bác! Křach! "To byla moje oblíbená mísa!" spráskne nový nájemník ruce jak nad rozlitým mlíkem. "Nebojte, vždyť jsou to jen střepy. Ty přinášejí štěstí." "Štěstí, které si ani za prachy nekoupíš! Ale ta váza stála tři tisíce!"
S proviněnou tváři Galilea navrhuje, jak by se měl nábytek ustavit, aby již k další kolizi nedošlo. "Strčte si své rady za klobouk!" křičí však nespokojený zákazník.
Tatínek se na něj mile usměje. "Strčím, protože vím jak," prohlásí s ledovým klidem Amundsena. Necítí se ale jako na jižním pólu, spíše v Dánsku. Stává se náhle Hamletem a s povzdechem: "Být či nebýt...stěhovákem?" uléhá na pohovku a nechává si zdát sen tisíce a jedné noci...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lenka Turoňová, 22.08.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kam s tím...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­