ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.88
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Jedenáct

Říká se, že číslo jedenáct je číslem šťastným. Koneckonců posuďte sami.

Toho rána se mi vůbec nechtělo vstávat. Ne že by se mi v jiné dny kdovíjak do školy chtělo, ale test z dějepisu hned první hodinu není zrovna ideální motivací k radostnému vyskočení z peřin.
Koukám na hodiny - šest hodin a jedenáct minut...v klidu, času dost. Dívám se z postele z okna ven. Napadl sníh? Kdepak. Dnes je jedenáctého listopadu, ale jestli sem nějaký Martin zavítal, tak přijel na pořádně mokrém a zabláceném koni.

Nějakým zázrakem jsem se z postele vydrápala, beru do ruky mobil. "Do háje, jedenáct procent baterky!" No jasně. Já se totiž na ten test učila dlouho do noci. Myslím, že tak do jedenácti. Ale stejně neumím nic. Do postele jsem padla tak unavená, že jsem ani nedala telefon na nabíječku. Nevadí, do tašky ke štosu učebnic přihazuji ještě powerbanku a převlečená odcházím do koupelny.

"Simono, tys to prádlo ještě nevyžehlila!? Už ti to připomínám snad pojedenácté! Tak dneska, jasné?" zní zezadu z ložnice známý hlas.
"Jo..." odvětila jsem s nepřílišnou radostí v hlase a dál se snažila na svůj ksicht namalovat obličej. O jedenáct minut později odcházím na autobus.

Zvoní, učitel vchází do dveří.
"Všechno z lavic, píšeme test," prohodí skoro místo pozdravu.
Pročítám si otázky. Hned první zní: "Kdy se staly Venezuela a Paraguay nezávislými na Spojených státech?" Počkat, to vím...osmnáct set jeden...ne, to už není možné! Cítím se přejedenáctkovaně, vždyť to prokleté číslo je dneska všude! Píšu raději 1812. Určitě to tak bylo.
Čert ví, možná v tom nějaká magie čísel byla, správná odpověď na tuto otázku ale skutečně zněla 1811.

Krásné na tom je, že od toho dne je číslo 11 mým šťastným číslem. Všechno se mi totiž daří až na jedenáctý pokus!

Zajímá vás, co jsem dostala z toho dějepisu? Čekáte, že řeknu jedenáctku? Kdepak, to byla prachobyčejná čtyřka. Jedenáct bodů z padesáti!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nielsine, 16.06.2017

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
JedenáctMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­