ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Jak si udržet špatnou náladu (3)

Ptáte se, jak si udržet špatnou náladu? Myslím, že by každý řekl, že na tom nic není. Pokud se vám prostě v danou chvíli nedaří, budete patrně rozčílení a daný okamžik ve vás zanechá hluboké city. Není tedy divu, že vám tento stav může vydržet ještě hodně dlouho.

Otázkou tedy spíše je, jak si náladu zlepšit? Zapřemýšlejte, co by zvedlo náladu vám, pokud byste se cítili pod psa. Například když sami z dobré vůle jdete mamince umýt nádobí, ale velký talíř najednou vyklouzne z ruky a rozbije se. Řeknete si, že půjdete dělat něco jiného a raději posekáte zahradu, když vtom se od nožů sekačky odrazí kamínek, jenž najde útočiště v okně sousedního domu. A aby toho nebylo málo, sekačka už pro jistotu nepůjde ani nastartovat.
Nejenže budete naštvaní sami na sebe, ale budete nepříjemní i na druhé. Ti totiž budou buď nadávat, jak se vám to "povedlo", nebo vás pošlou v klidu si odpočinout. Jenže vy ani o jedno nestojíte. Chcete vědět, proč se taková smůla snesla zrovna na vaši hlavu. A jelikož na nic nepřijdete, není divu, že budete podráždění po zbytek dne. A to ještě nebereme v potaz škodu, kterou jste svou ochotou způsobili.
Ptám se, existuje vůbec něco takového, aby nám to v danou chvíli zvedlo náladu? Osobně mě nic nenapadá.

Myslím si tedy, že pokud se v určitou chvíli nedaří, není až tak těžké udržet si špatnou náladu. Ne snad proto, že by to bylo lehké - to také, ale proto, že jsme zatím nepřišli na nic takového, co by nám ji mohlo zlepšit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 30.06.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak si udržet špatnou náladu (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­