ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.86
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Jak se u nás v Česku žije?

Když nějakému cizinci řeknete, že jste z České republiky, většina z nich nasadí opravdu udivený výraz, ze kterého vyčtete jediné - pravděpodobně o našem státu ví jen to, že leží přibližně někde mezi Ruskem a Amerikou. Ti lepší z nich si možná uvědomí, že už slyšeli něco jako "srdce Evropy" nebo si vzpomenou na české pivo...

Ale žije se tu u nás vcelku dobře. Samozřejmě, v Americe se přeci žije ještě líp - samé přestřelky, mafiáni a černoši tam mají možná větší práva než běloši. Mohli bychom však také dopadnout hůř, což zjistíme hned, přesuneme-li se o pár centimetrů doprava, směrem k Rusku a Ukrajině. Naše země je z tohoto pohledu tedy taková poklidná, ničím nevýrazná.

I přestože Česko není jistě tou nejlepší zemí, jsem tu šťastný. Už jen pro to, že jsme na tom prý natolik špatně, že ani běženci, kteří utíkají před válkou, se u nás nechtějí zabydlet. Takže v samém srdci Evropy zůstávám pořád Čechem a my všichni bychom na to měli být hrdí!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 02.12.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se u nás v Česku žije?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­