ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.53
Hodnoceno: 86x Prosím, ohodnoť práci

Jak napsat fejeton? Bezmyšlenkovitě.

Mělo mne to napadnout hned, když jsem zcela mylně zaměnila potutelný úsměv naší paní učitelky za naprostou nedůvěru v náš literární talent. Jak bláhová jsem byla! Ta mladická nerozvážnost a - přiznejme si to - pohrdání zkušenostmi starších a moudřejších. Jak já jsme se nechala napálit a polapit svým egem! Ono napsat fejeton a vlastně cokoliv vtipného, neotřelého a hlavně nového je dnes už zcela nemožné. Proč? Protože vše již napsáno bylo a byť sebemenší myšlenka rodící se ještě v hlavě už zde dávno našla své místo.

A přesto. Vydávám se na boj s literární šelmou zvanou fejeton. Příprava samotná je vždy to nejdůležitější. Bohužel vás musím zklamat, přítel na telefonu, který alespoň přičichl k literární polévce, jsem zase jen já. Mí přátelé, známí či rodina jsou spíše druhu "nepsacího", a když jsem zjistila, že pouhé přání k narozeninám tvořil můj otec přes půl hodiny - stálo v něm totiž: "Všechno nejlepší, děvenko. Táta." (a to ho ještě podezírám, že podpis dotvořil až po další půlhodině) - věděla jsem, že tudy cesta nevede!

Hledat se musí osoby povolané, pokud možno ty nejpovolanější, a tak se se strojem času vydávám za panem Janem Nerudou a dozvídám se, že Kam s ním? pojednává o starém slamníku. Chápete to? Ten velkolepý muž se proslavil obyčejnou slámou!
Opět mé sebevědomí vzrůstá, pilně "fejetonuji" různé druhy nábytku - skříň, dveře, křeslo...a opět se nořím do bezradnosti, protože mi dochází, že s Nerudou síly měřit nelze.
Pro méně chápavé čtenáře, ono to nebylo jen o té slámě, víme!?

V hlavě mi to bouří, přemýšlím, o čem že to budu psát. Humorně, hlavně s troškou ironie, říkám si. A při tom jen tak, bez rozmyslu, ťukám prstem do klávesnice. Najednou se mi za zády objeví má dcera, koukne na monitor a zcela vážně řekne: "Teď to ještě podepiš a máš to, ne?" V tu chvíli dostávám záchvat smíchu a raději do vyhledávače zadávám slovo REPORTÁŽ.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DARAJAZA, 14.10.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak napsat fejeton? Bezmyšlenkovitě.Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­