ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.62
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Honba za krásou

Krása. Jednoduché dvojslabičné slůvko, jež lze tak snadno vyslovit. Vážně, i dítě, které se teprve učí mluvit, ho dokáže opakovat již po prvním odposlechu. Jenže realita je mnohdy taková, že "se něco snadno řekne, ale hůře plní." Dá se říci, že krása má velmi striktní význam - takový, jenž ve skutečnosti nemá žádnou jednotnou definici.

Žijeme v 21. století, kde extra vyzáblé dlouhonohé modelky a opálení mužští svalovci jsou chápáni jako tzv. ideál krásy. Ano, tak jednohlasně tvrdí modelingové agentury a tím se pokorně řídí celá společnost. A protože existuje více modelek než modelů, není divu, že se tento fenomén stal pro mnohé ženy a dívky jakousi posedlostí a "povinností ženy být krásná".

Začíná bitva. Neúprosná, nelítostná a mnohdy zaslepená. V první fázi se naučíte, jak "zhubnout bez námahy za týden" či "jak uvařit zázračné tukožroutské polévky." Některé zoufalé a netrpělivé dušičky sáhnou po "zaručených hubnoucích pilulkách" doprovázených slibným sloganem "Hubněte zdravě!" Nebo proč nevyzkoušet tu "bezbolestnou liposukci se slevou," která teď pořád běží v reklamách? Vždyť budete štíhlejší a krásnější "za výhodné ceny".
Přichází druhá fáze války. Zhubly jste. Stálo to mnoho námahy a sil, ale dokázaly jste to. Podíváte se do zrcadla a místo zasloužené sebechvály si řeknete: "Sakra, mám moc malá prsa!" Nezoufejte, je tu pro vás řešení. Stačí 1-2 hodiny, 18-50 tisíc korun v hotovosti a šikovný chirurg vám vykouzlí božská ňadra. Nyní máte vysněnou postavu. Jenže...stále nalézáte celý seznam "ale": Ale mám moc velký nos. Ale co ty vrásky? Ale chtěla bych smyslnější rty... S každou další operací je vaše peněženka o něco lehčí. Vy jste však odhodlaná "být krásná".
Třetí fáze. Teď jste "chodící vnadná tyčka s nohama až na zem, s prsy v hlavní roli a obličejem napnutým umělým kolagenem", kvůli němuž se nemůžete ani přirozeně usmát. Stálo to za to? Možná ano, možná ne.

Tento hon za povrchní krásou, jak je vidět, snad nikdy neskončí. Možná je načase, aby chirurgové přišli s liposukcí nezdravého rozumu, implantáty lidských emocí a citů či transplantací vnitřní krásy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: lilyq, 09.06.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Honba za krásouMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­