ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.72
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Důchodci

Každý z nás, kdo se dožije vyššího věku, se stane seniorem. A i když si většina říká, že nikdy nebude takový ten typický otravný důchodce, málokomu se to nakonec podaří.

Abych začala zlehka, máme tu televizi - u filmů a dokumentů pro pamětníky se důchodci vždy rádi posadí, samozřejmě s hlasitostí takovou, která nám ostatním rve uši. Když ale mezi reklamami zazní, že má Kaufland tento týden slevy, neváhají a klidně si i přivstanou, aby stihli dojít k obchodu ještě před otevřením. Zde pak ostatní blokují svými vozíky a přetahují se o poslední kousky nových nožů, i když těmi jim už doma přetéká šuplík. A to nemluvím o Horstu Fuchsovi, nabízejícím nový odšťavňovač ovoce, který stejně použijí jen jednou a pak ho pohřbí do skříně mezi další velmi užitečné zlepšováky.

A co takhle důchodce na cestách? Přes přechod mu to trvá neskutečně dlouho, ale když už se rozhodne cestovat městskou hromadnou dopravou, nadává vám do chuligána, jenž ho nepustil sednout, ačkoliv je autobus celý prázdný. Pakliže má lepší den a pustí se s vámi do řeči, obvykle se dozvíte o tom, že minulý týden zemřela Boženka ze třetího patra jeho paneláku i to, jak kamarád Franta jezdil za války s tankem. Nesmí ani chybět často používaná věta: "Za mých mladých let...," která je u všech jeho věku tak oblíbená.

Ať přinese současná doba cokoli nového, stejně si senioři stojí za svým, že za jejich mladých let bylo vše mnohem lepší, včetně toho, že neexistovaly ty internety. Není divu, když nevědí, jak tyhle věci fungují.

Ale na druhou stranu, proč naše milované důchodce kritizovat, když se jimi také jednou staneme?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Klára, 05.06.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
DůchodciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­