ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.34
Hodnoceno: 73x Prosím, ohodnoť práci

Dostanu se tam?

Oblíbená část dne každého z nás je jistojistě vstávání. Někdo vyskočí z postele čile v pět ráno a jiný svou nejlepší přítelkyni, která je po ránu krásně vyhřátá, nechce opustit ani v devět.
Já hold vstávat musím, ať chci nebo nechci, protože na mě čeká (nebo spíš nečeká) autobus do školy. Každé ráno vyskočím z postele a přes kupu rozházených věcí, které se naschvál pletou pod nohy, abych zakopl, se prodírám jako hustou džunglí ke dveřím. Prostě jdu na záchod jako každý jiný. Jdu a jdu a najednou mám hvězdičky před očima. Ty dveře se totiž sami neotevřely, jak jsem předpokládal. Se zalepenýma očima a boulí na hlavě se konečně dopotácím k dřevěným dveřím vedoucím na záchod. Vezmu za pozlacenou kliku a .. Pochopitelně se na záchod nedostanu, protože celá moje rodina vstává taky a někdo byl prostě rychlejší.
Nevadí, udělám jednu z dalších užitečných věcí pro sebe i pro svět a vyčistím si zuby. K mému překvapení je koupelna volná. Zavřu se, vyčistím zuby a umyji si hlavu. Pustím si vodu a nečekaně se opařím. Přidám studenou a připadá mi, že jsem nejotužilejší člověk na planetě. Usuším, učešu a už slyším klepání na dveře, jak se do koupelny dobývá další člen naší rodiny. "No jo..." odfrknu a opouštím koupelnu. Konečně na ten záchod. Jenže jakmile dojdu ke dveřím, slyším klapnutí zámku.
Zcela fialový a s křečemi v břiše jdu do pokoje, kde si vybírám, co si asi vezmu na sebe. Popadnu tričko hned svrchu a džíny taky. Jakýpak copak.
Oblečený se vydávám na toaletu. Ještě že v naší rodině žijí jen 4 lidé, protože mě opět někdo předběhl. S bolestmi břicha a slzami na krajíčku usedám naproti dveřím, které mě za malý okamžik vysvobodí od té urputné bolesti. Minuta, dvě, tři. Najednou se otevřou dveře a jako osvícení na mě dopadají paprsky 60 wattové žárovky. Sláva!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kulišák, 03.05.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dostanu se tam?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­