ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Diagnóza: fotr

  • podobné téma - Syndrom fotrovatění - bylo jedním ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2013; maturant měl za úkol na toto téma napsat libovolný text publicistického stylu do společenského magazínu o problému nastíněném ve výchozím textu

Český národ se ve světě kromě "zlatých ručiček", kvalitních vozů automobilky Škoda nebo klavírů značky Petrof proslavil také jedním významným hořkým nápojem - pivem. Ano, řeč bude o českém pivu, ať už z Plzně nebo Brna, všechna mají svého stálého konzumenta. Takového bychom zcela určitě našli i ve své rodině, nejčastěji jde o tatínka...

Jistě každý tatínek neodmítne pivo, ovšem může nastat i situace, kdy se vztah mezi tatínkem a pivem vyvine do takové situace, kdy tatínek místo jednoho piva denně si dá hned tři nebo pět. Pomalu si pak začneme všímat, že i košile, kterou má na sobě, je již trochu mastná, že sedí na svém umazaném gauči v roztrhaných teplácích, které snad nikdy neviděly pračku, a s dálkovým ovladačem v ruce sleduje v televizi svůj oblíbený seriál.

Při této představě si snad každý z vás pomyslí, že toto se ho netýká, ale nenechte se mýlit. Vše začíná velmi nenápadně. Až jednoho dne si všimnete, že váš tatínek snad už nezná nic jiného než pivo, gauč, cigarety, televizi a nějaké to jídlo... V takových chvílích je již každá rada drahá. Pokud budete chtít tatínka podpořit, aby o sebe více pečoval, méně sledoval televizi a místo toho si našel nějaký koníček nebo se věnoval sportu, zřejmě pohoříte. Takový člověk tomuto pasivnímu stylu života už propadl a nenechá si brát svůj klid. Co si myslí jeho příbuzní jej přestává zajímat a okolí, jako jsou sousedé, je mu volné úplně. Pak nezbývá nic jiného, než si přiznat, že váš tatínek chtě nechtě propadl syndromu fotrovatění.

Nejlepším způsobem pro zachování normálního chodu vaší rodiny je, abyste se více zajímali o svého otce. Více si s ním povídali a celkově ho připouštěli do svého života a sdíleli s ním své zážitky.
Pokud ovšem přijdete domů, v předsíni objevíte nevzhledné bačkory, dojdete za zvukem vycházející z televize a na gauči uvidíte osobu připomínající otce, oblečenou v tílku a trenkách, s lahváčem piva v ruce, tak jste zřejmě něco promeškali a z vašeho otce se stává fotr.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Duhová víla, 12.01.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Diagnóza: fotrMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­