ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.70
Hodnoceno: 223x Prosím, ohodnoť práci

Co se u nás všechno děje aneb jak jsme bojkotovali Ameriku

Byla neděle. Seděl jsem poklidně v kuchyni našeho rodinného domku a trávil jsem báječný oběd. Žena dopíjela kafe a děti se cpaly zákusky, které jim ochotně napekly babička s tetou. V tom se rozletěly dveře a do místnosti vběhl dědeček. "Budeme bojkotovat Ameriku," oznámil nám a odešel zase sledovat Sedmičku. Doufali jsme, že je to jen další z jeho chvilkových rozmarů, ale šeredně jsme se mýlili.
U večeře začal dědeček rozebírat, kterak zlé Američany donutíme odvolat válku s Irákem. Začneme bojkotovat americké věci, časem jim prý dojde, že udělali chybu. A aby svá slova potvrdil, vyškrtl z pondělního jídelníčku americké brambory.
Když jsem ukládal syna ke spaní, zeptal se mě: "Tati, jak můžou být Američani tak zlí, když vymysleli popcorn?" Trochu mě ta otázka zaskočila. Dlouho jsem přemýšlel a pak jsem řekl: "To je složité, teď spi, zítra ti to vysvětlím." Program na noc byl jasný, musím najít odpovědi na pár otázek.
Američané, kteří vymysleli popcorn, by jistě s válkou nesouhlasili. Pro mého syna to bude zcela určitě dostačující odpověď, ale co pro mě? Záleží vůbec na tom, jací Američané jsou, když to vše závisí na pouhé hrstce osob? Musím se pousmát, když si představím svět se svými miliardami lidí a mezi nimi našeho dědečka, který se odhodlaně vzdá své americké holicí pěny. Člověk jako individualita neznamená nic. Kolik musí být takových nic, aby znamenaly alespoň malé něco? Spousta otázek a člověk radši ani nechce domyslet odpovědi. A tak si vytvoří svůj vlastní malý odboj, stejně jako dědeček a pár dalších lidí. Kdo ale věří, že by tyto pokusy mohly k něčemu být.
Jsem si jist, že moje žena měla podobné myšlenky, než usnula. A nejspíš i babička a teta. Ale přesto až zítra ráno vstaneme, necháme si od dědečka vynadat, že snídáme Corn flaces.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ufd, 27.02.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co se u nás všechno děje aneb jak jsme bojkotovali AmerikuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­