ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.58
Hodnoceno: 111x Prosím, ohodnoť práci

Ach, ta reklama

Reklama na nás útočí odevšad a nemáme se před ní kam ukrýt. Snad jedině do džungle, někde daleko od civilizace. Nejenže je vlezlá, dokonce občas i nebezpečná. Představte si, že jedete v létě za parného dne po dlouhém dni v práci domů v autě bez klimatizace a u silnice vidíte reklamní tabuli se snímkem z lázní s koupajícími se lidmi. Ještě přitom posloucháte rádio, kde se zrovna ozve: "Velkopopovický Kozel, orosená odměna." No nerozptylovalo by vás to při řízení?

Po úmorné cestě už konečně dorazíte domů. Ve schránce původně určené výhradně na dopisy se nenachází samozřejmě nic jiného než různé reklamní letáky. Jeden však přeci jen upoutá vaši pozornost ještě dříve, než je stačíte všechny hodit do popelnice. Je na něm zmrzlina "v akci". Lidl, který je levnější, se nachází hned za rohem, tak proč si tam nezajít, že?

Jakmile přijdete domů, rozděláte si vysněnou zmrzlinu a začnete číst své oblíbené noviny, co jste ráno nedočetli. Vždy v nich najdete alespoň jednu stranu vyhraněnou pro reklamní účely, nejčastěji snad Mountfield - a mám to zadarmo! Poté si sednete k televizi. Zrovna začíná akční film, na který se už dlouho těšíte. Každých dvacet minut ovšem přijde reklama, jež dokáže napínavý záběr opravdu zkazit. Proto přepnete na jiný kanál, ale co nevidíte, zase reklama. A na dalším také. I přesto vydržíte až do konce filmu.

Jak říkám, reklama je všude a bohužel jí nelze uniknout.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ach, ta reklamaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)