ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.02
Hodnoceno: 42x Prosím, ohodnoť práci

UFO

Tohoto vděčného tématu je všude dost. Skrz naskrz prorůstá médii a doposud seriózními veřejnými sdělovacími prostředky. Kdo by to mohl mít za zlé, vždyť neznámo, duchovno a paranormální jevy přitahovaly člověka již od pradávna po dnešní dobu. Snad je to jakýsi obranný reflex, když v této hektické a uspěchané době i společnosti se chce člověk ujistit, že existují vskutku nějaké tajemné věci mezi nebem a zemí, pro které nemají vysvětlení ani vědci, ani lidé s chladnou hlavou řídící se rozumem víc než emocemi.

Takto vzniká velmi oblíbené, společensky přetřásané téma - UFO. Nevyprchává z něj aktuálnost, naléhavost ani napětí, neboť zastánců pravdy o zelených mužíčcích se čtyřmi prsty a žlutýma očima kupodivu přibývá. Stačí v rádiu vyslechnout zpověď rozrušeného muže přísahajícího na smrt své rodiny, že byl unesen mimozemskou lodí nebo zhlédnout v TV "poučný dokument" o problematice UFO podbarvený výmluvnými fotografiemi, a jsme na vážkách. Mnoho lidí to potom přesvědčí a fádní nudné sešlosti a večírky oživují svými "zaručeně pravými" rozumem nad tím stojícími historkami.

Nechci nic zlehčovat, každý má právo na svou víru, ale nesmí ji vnucovat druhým, to by tedy nešlo, pane. Určitě je nápomocné osvětě lidstva, když dostává čerstvé informace, ale v tuto chvíli mě napadá odstrašující příklad, jak by to NEMĚLO dopadnout - Svědci Jehovovi a jejich časopis Strážní věž. Když týden co týden obchází vaši ulici a klepou na dveře v nejnevhodnější okamžiky, jejich protřelost a fikanost hraničí s drzostí a arogancí.

Jakmile se dostanete do pře o UFO, můžete být jen na jedné za dvou stran. Neexistuje prostředek, buď připustíte, že něco podivného se děje, nebo trváte na tom, že co není vědecky prokázáno a prozkoumáno, neexistuje. Ale ty žvásty o UFO jsou jen obranou před nedokonalým lidským pokrokem. Jak je možné, že v dnešní době nevíme, co TO znamená? => Za to může UFO! Tenhle přístup je však dětinský a nezodpovědný;
- Kam se mi ztratily klíče? Určitě je sebralo UFO!
- Nespadly ti náhodou za pračku?
- Stejně za to může UFO!
- Nejspíš sis je nechal v práci...
- Zatracený UFO!
Hlupáka osvícený nepřesvědčí. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Kdo něčemu věří, nezkoušej ho přesvědčit o správnosti svého tvrzení. Ne nadarmo se říká: "Drží jak Luterská víra."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 06.06.2005

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
UFOMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­