ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 70x Prosím, ohodnoť práci

Z pohledu záchodové mísy

V Praze 24. prosince 2006

Milý Honzo,

asi se divíš, proč Ti zrovna v tento sváteční den píši. Předem se Ti za vyrušení omlouvám, ale je pro mě nezbytně důležité, aby jsi to věděl. Moc to pro mě znamená. Tímto dopisem Ti chci neskonale moc poděkovat za ty nádherné chvíle, které jsem s Tebou prožil, ale zároveň bych si rád osvítil situaci, proč už mě dál nechceš? Právě toto mě donutilo dopis napsat. Ty si pravděpodobně vůbec neuvědomuješ, s jakým vztekem, ale zároveň s jakou láskou a procítěním tyto slova vymýšlím. Pro Tebe to byl vždy jenom několikaminutový okamžik, který se mnohokrát denně opakoval. Byla to každodenní rutina, pro Tebe nijak nepodstatná. Udělal jsi, co jsi musel a život pro Tebe šel dále. Já se ale nedivím. Nemůžeš vědět, jak se cítím. Ale pro mě... Pro mne život začal vždy s otevřením dveří a skončil, když jsi je zavřel. Ze samoty jsem unikl pokaždé, když jsem viděl, jak se ke mně přibližuješ, někdy ladným pomalým pohybem, někdy rychle a vášnivě. Poté, co jsi dosedl a mé hebké studené tvary pocítily Tvé teplo, se u mě vytvořila nepopsatelná vrstva emocí a požitků, až jsem přestal vnímat realitu tak, jak ji známe. Nejdříve jsi mě osvěžil skvělou tekutinou, na jejíž složení jsem nikdy nepřišel a následně jsem jen pocítil tvé, trávícím systémem zpracované exkrementy, jež pro mne nebyly jenom božským jídlem, které moje trubky dokázalo naplnit a někdy dokonce i ucpat, což bylo až nevkusně příjemné, ale zároveň jsem cítil, že Ti patřím, ačkoliv jsi někdy obšťastnil jiné a já to vím. Nicméně Ti to nemám za zlé. Bylo mi jasné, že v temných a úzkých chvílí jsi myslel na mě. A o tom mluvím. Byli jsme perfektní tým. Jako bratři. A proto se ptám. Proč? Proč jsi mě nechal od Tebe odvést? Smrt, tomu říkám volba, která by pro mě byla důstojnější a nemusel bych tolik trpět. Ovšem způsob, který jsi zvolil, odhozený na skládce, kde slova jako vzruch nebo být šťastný neexistují, je to nejhorší, co mě kdy mohlo vůbec potkat. Posílám pozdrav Tvé nové známosti a zároveň posílám své sbohem, protože o mně už nikdy neuslyšíš. Vždy jsem Tě miloval a milovat Tě budu i nadále, ať budu kdekoliv.

Tvoje Záchodová Mísa

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kuchvak, 09.11.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Z pohledu záchodové mísyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­