ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.07
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Otevřený dopis panu Palackému o Evropské unii

Vážený pane Palacký,

píši Vám jako odborníkovi na české dějiny. Při studiu Vaší literatury Dějiny národu českého v Čechách a v Moravě mě zaujal Váš přístup k podrobnému záznamu dějin národa. Má velký význam pro další pokolení. Chronologicky se snažíte zaznamenat dějiny. Zaujala mě také Vaše snaha v politickém životě Vaší doby. Váš názor austroslavismu (sjednocení slovanských národů) je velmi pozoruhodný. Myslím, že jste předběhl dobu.
V současnosti v české zemi proběhl obdobný proces. Není to sdružení národů slovanských, ale všech národů Evropy. A tak se spolu postupně setkávají jednotlivé národy ve velké Evropě. Dnes tomu říkáme Evropská unie.
Byla založena Maastrichtskou smlouvou, která vstoupila v platnost v roce 1993. Jejím programem jsou tři hlavní pilíře, na nichž je Evropská unie postavena.

  1. pilíř - Podporovat ekonomický a sociální pokrok, který je vyvážený a udržitelný, zejména vytvořením prostoru bez vnitřních hranic, posilováním ekonomické a sociální soudržnosti a zavedením hospodářské a měnové unie.
  2. pilíř - Prosazovat svou identitu na mezinárodní scéně, zejména prováděním společné zahraniční a bezpečnostní politiky včetně dlouhodobého vymezení společné obranné politiky, která by časem mohla vést ke společné obraně.
  3. pilíř - Rozvíjet úzkou spolupráci v oblasti justice a vnitřních věcí posilováním společného právního systému.

Státy jsou řízeny Evropským parlamentem s 626 poslanci, sídlící ve Štrasburku a Radou Evropské unie, jež má sídlo v Bruselu.
Evropskou unii tvoří již tyto státy: Belgie, Dánsko, Francie, Finsko, Irsko, Itálie, Lucembursko, Portugalsko, Německo, Nizozemsko, Rakousko, Řecko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a Česká republika, Estonsko, Kypr, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Polsko, Slovensko a Slovinsko - posledních deset vyjmenovaných států přistoupilo do Evropské unie 1. května 2004.
Státy jsou plně svobodné a rovnoprávné. Jak vidíte, je jich už více, než jste uvažovali ve Vaší době. A jsou to národy slovanské, germánské, románské, francké a jiné. A tak díky Vašim myšlenkám jsme položili základní kámen nové Evropy.
Kdybyste ještě psal, určitě byste s radostí zaznamenal další kapitoly dějin národa českého. A myslím, že byste se za ně nemusel stydět. Náš malý národ hodně znamená i ve velké Evropě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: janka, 24.03.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Otevřený dopis panu Palackému o Evropské uniiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­