ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Můj dopis dědovi

Ahoj dědo,

dříve, než se rozepíši více, Ti posílám pozdrav do lázní, kde zrovna trávíš poslední zimní čas v péči o své tělo i ducha. Pro své tělo podstupuješ léčebné procedury, a tak doufám, že Ti jdou k duhu.

Když už Ti tak píši, přemýšlím, čím by sis tam mohl zajistit psychickou pohodu. Při poslechu rádia mě napadá, že snad hudba by Ti mohla v lecčem pomoci - jak jsem se někde dočetl, ovlivňuje lidskou mysl a vytváří nálady člověka. Jakmile Ti tedy bude smutno, mohl by sis pustit něco veselého a optimistického k pozvednutí nálady, a kdyby Tě náhodou něco rozčílilo, měl by sis zajít třeba na nějaký koncert vážné hudby, která Tě jistě uklidní. Jak již lékařské výzkumy prokázaly, i malé děti vnímají vážnou hudbu, a říká se, že posiluje jejich mozek a ovlivňuje jejich další vývoj.
Hudba provází člověka po celý jeho život jak v radostech, tak i ve smutku. Mámy svým nenarozeným dětem zpívají, člověk dennodenně poslouchá melodii podle své povahy i nálady a na cestě k poslednímu odpočinku se hrají oblíbené písně.
Doufám, že Ti hudba bude znít k radosti a že se vrátíš domů odpočatý.

Těším se na Tebe!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jony, 25.03.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj dopis dědoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­