ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Můj dopis dědovi

Ahoj dědo,

dříve, než se rozepíši více, Ti posílám pozdrav do lázní, kde zrovna trávíš poslední zimní čas v péči o své tělo i ducha. Pro své tělo podstupuješ léčebné procedury, a tak doufám, že Ti jdou k duhu.

Když už Ti tak píši, přemýšlím, čím by sis tam mohl zajistit psychickou pohodu. Při poslechu rádia mě napadá, že snad hudba by Ti mohla v lecčem pomoci - jak jsem se někde dočetl, ovlivňuje lidskou mysl a vytváří nálady člověka. Jakmile Ti tedy bude smutno, mohl by sis pustit něco veselého a optimistického k pozvednutí nálady, a kdyby Tě náhodou něco rozčílilo, měl by sis zajít třeba na nějaký koncert vážné hudby, která Tě jistě uklidní. Jak již lékařské výzkumy prokázaly, i malé děti vnímají vážnou hudbu, a říká se, že posiluje jejich mozek a ovlivňuje jejich další vývoj.
Hudba provází člověka po celý jeho život jak v radostech, tak i ve smutku. Mámy svým nenarozeným dětem zpívají, člověk dennodenně poslouchá melodii podle své povahy i nálady a na cestě k poslednímu odpočinku se hrají oblíbené písně.
Doufám, že Ti hudba bude znít k radosti a že se vrátíš domů odpočatý.

Těším se na Tebe!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj dopis dědoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)