ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.65
Hodnoceno: 121x Prosím, ohodnoť práci

Milý Ježíšku

Milý Ježíšku,

dnes je druhého prosince a venku je kupa sněhu a mráz, že by z toho jeden až padl. Konečně začínají ty pravé Vánoce, Vánoce plné sněhových radovánek, sněhuláků a koulovaček.

Letos jsem se rozhodl, že Ti napíši o něco dříve než loni, protože přeci jenom s odstupem času vidím věci jinak a uznávám, že psát Ti 26. prosince nebylo asi úplně to pravé. Po dlouhé a vyčerpávající úvaze jsem dospěl k názoru, že jestliže musíš podarovat téměř celý svět, je zřejmé, že bídou asi netrpíš. Tudíž si myslím, že ani já nemusím být letos zas tak skromný, když jsem byl celý rok hodný a navíc jsem ještě dostal jedničku ze čtvrtletní práce z matematiky.

Maminka mi říkala, že možná letos budou tvé finanční možnosti o něco menší oproti letem minulým, prý skrze tu finanční a ekonomickou krizi, ale i s tímto problémem si vím rady! Komerční banka Ti ráda půjčí libovolné množství peněz, a to až do domu s téměř nulovým úrokem, no není to skvělé!? Jistě také oceníš, že jsem seznam svých vytoužených dárků z původních sto padesáti položek zkrátil na pouhopouhých dvacet. Ano, na první pohled se Ti to může zdát i tak hodně, ale věř mi, je to jenom to minimum, které si doopravdy zasloužím. Vždyť i Ty sám jistě uznáš, že těchto dárku jsem hoden, když v pravidelných měsíčních intervalech pomáhám mamince v domácnosti, jím jídlo, které ne zrovna dobře připravil táta a pečlivě a systematicky se připravuji do výuky. Ovšem nerad bych Tě obíral o Tvůj drahocenný čas, když vím, že máš dozajista plnou hlavu myšlenek - proto přejdu rovnou k věci a seznámím Tě alespoň s prvními pěti dárky, jež si přeji nejvíce...

Jako položka číslo jedna je prachobyčejné auto. Myslím, že Tvé finanční možnosti si toho ani nevšimnou, že jsi mi koupil tak milý a skromný dárek. Ale pozor, mám přesně na mysli Bugatti Varone! Pro Tvou představu, jeho cena se pohybuje asi jen kolem 32 milionů Kč.
Jako druhý dárek bych chtěl soukromý luna park s leteckým simulátorem a kachničkami, které umí mluvit (no není to originální?).
Za třetí bych si přál dostat propisku, která ví úplně všechno, ale bohužel Ti už neporadím, kde se dá taková koupit. Kdybys na ni náhodou narazil, zcela postačí jenom ta, co umí základní školní předměty, jako jsou čeština, matika, němčina a angličtina, ano?
Za čtvrté jsem si do svého seznamu dárků poznamenal "spoustu masérek ve Tvém kostýmu", které se krásně usmívají a které bych měl po celý rok k dispozici. Nebudu Ti lhát, že bych byl rád, pokud by náhodou byly až natolik chytré, že by navíc hravě zvládaly i mé domácí úkoly.
A za páté? Moc by se mi hodil jakýsi bezedný půllitr piva. Prostě jednoduše půllitr, který nejde vypít.

Tak to vidíš, až tak náročný určitě nejsem. Už se nemůžu dočkat Vánoc, jen doufám, že jsi tento dopis v pořádku obdržel, abych nebyl pod stromečkem nemile překvapen.

Přeji hodně zdraví a co nejvíce rozjasněných lidských tváří.

Luzy

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Milý JežíškuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)