ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.25
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Euripidovi

Vážený Euripide,

předem svého dopisu bych Vás chtěla pozdravit a říct Vám, jak úžasná je Vaše tvorba. Ani nevím, kde začít. Každopádně Vám chci říct, že i přestože vynikáte ve sportu, tanci, malbě a zpěvu, já jsem si ze všeho nejvíce oblíbila Vaše drama. Nechápu, jak se Vaše hry mohou nelíbit publiku ani zkušeným soudcům. Obdivuji, že i přes jejich nepřízeň děláte to, co se líbí Vám a rozvíjíte svoji fantazii přesně tak, jak chcete právě Vy sám.

Nedělejte si z nich těžkou hlavu, protože musíte věřit tak, jako i já věřím, že Vaše hry jednoho dne lidi osloví. Jednou přijde den, kdy porozumí jejich smyslu; tomu, že lidé berou osudy do svých rukou, že nezáleží na rozhodnutí Bohů či na věštbách. Také věřím, že se jim rozostří jejich smysly, jež doposud zastiňovaly představy o daných pravidlech, a že pochopí ten nával různých emocí, jimiž naplňujete své hry a otevřou jim svá srdce. Jak Vy sám říkáte - teprve od Vás se lidé naučí myslet a vidět, chápat, rozumět a vše bystře prohlédnout.

To, že se nedržíte daných pravidel, náboženských a morálních představ, je dobře. Dokážete přijít na nové věci a zformulovat je tak, jak to nikdo nikdy před Vámi nedokázal. Můžete obohatit umění, a to se jen tak někomu nepovede.

Líbí se mi, že nápaditě pozměňujete charaktery postav a dáváte jim vlastní aktivitu, moc nad svým životem, moc nad svými city i emocemi, moc nad vlastními problémy a překážkami každodenního života. Udivuje mě, jakými protichůdnými emocemi jste schopen obdařit jediné Vaše dílo. Například Vaše hra Médeia je jich plná. Vystupují zde vášeň a láska v kontrastu s rozumem a nenávistí, je zde vidět určitá nespravedlnost a zmatenost, také smutek i lítost, které nakonec hlavní postavu plně pohltí. Také množství různých zápletek je strhující. Je to úžasné! I kdyby se člověk bránil, tak ho Vaše tragédie musí zasáhnout do srdce a je vtažen do děje. Zkrátka, jak odkrýváte duševní svět hrdinů, hlavně žen, je obdivuhodné!

Pokračujte prosím ve své fantastické práci i nadále.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 12.11.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
EuripidoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­