ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 200x Prosím, ohodnoť práci

Dopis slavné osobnosti (Edison)

Vážený pane Edisone,

píši Vám těchto pár řádků k uctění Vaší památky. Nic o Vás vlastně nevím, ale vím to hlavní: byl jste vynálezce. A to je pro nás dost důležité. Vynalezl jste žárovku a za to Vás určitě obdivují mnozí lidé. Takový objev se jen tak někomu nepovede, to je pravda. Ale hlavně, co bychom si bez vás asi počali? Jaké by to bylo bez žárovky? Museli bychom si pořád svítit svíčkami anebo lucernami. To by pro nás - pohodlné lidi - nebylo to pravé. My jsme zvyklí jen stisknout vypínač a "budiž světlo".
Také Vás respektuji, protože jste celkově přispěl vůbec k rozvoji elektřiny. A bez elektřiny by to už asi vůbec nešlo. To bych ani nemohl napsat tento dopis! Kdyby jste teď žil a viděl, co všechno díky Vám existuje, z toho by Vám určitě lezly oči z důlků. Za funkčnost všech technických vymoženosti vděčíme Vám a Vašim kolegům vynálezcům.
Takže musím uznat, že jste byl hodně významná osobnost historie. Máte i můj dík.

S pozdravem


Qortimor

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Qortimor, 15.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis slavné osobnosti (Edison)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­