ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.70
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Dopis pro Isaaca Newtona

Vážený pane Newtone,

nyní již téměř tři sta let v nebi působící matematiku, fyziku, astronome, filosofe, alchymisto, teologu - píši Vám k letošnímu výročí tři sta dvaceti pěti let od vydání Vaší kultovní knihy Philosophiae Naturalis Principia Mathematica (Matematické základy přírodní filozofie).

Jestlipak se v nebi nenudíte, když jste celý život zkoumal mechaniku zabývající se zcela pevnými objekty, kterých si v nebi asi moc neužijete? Nicméně vzhledem k Vašemu křesťanskému založení si zde alespoň můžete ověřovat Vaše teorie o smyslu bible.

A když už budete mít teologie plné zuby, můžete zkusit změřit, jestli je v nebi stejná rychlost zvuku jako na Zemi. Požádáte pár andělů, aby Vám zahráli něco na jejich zlaté harfy, a ze vzdálenější části Vašeho nebeského apartmá spočítáte, za jak dlouho k vám doletí zvuk nebeských nástrojů z Velké nebeské opery.

Pokud byste měl i tak nějaký zbylý čas, zajímalo by mě, jak je to v nebi se zákonem gravitace? Může se Vám tu také stát ona nehoda s jablkem padajícím ze (v tomto případě nebeského) stromu? Ptám se, protože když jsem nedávno usnul pod jabloní na zahradě, spadlo na mne jablko. Úplně stejně jako na Vás. Jenže mě nenapadl žádný nový fyzikální zákon, pouze pár nových nadávek. Takže mi jde o to, jestli se mám těšit do nebe na poklidný spánek bez rizika boule na čele, nebo jestli je to tam se spaním pod stromy stejně bídné.

Když už jsem u těch otázek, využijete v nebi Váš zrcadlový dalekohled? Na Zemi ho stále používáme poměrně často, ale nějak si nedovedu představit, k čemu Vám je v nebi? Nebo jste ho nějak vylepšil a nyní s ním můžete pozorovat pozemské hemžení?

Předem děkuji za odpovědi a již Vás nebudu déle zdržovat.

S pozdravem a přáním klidného pobytu bez padajících jablek

Váš

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ToKro, 02.12.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis pro Isaaca NewtonaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­