ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.53
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Dopis pro Agathu Christie

Vážená paní spisovatelko,

již od školního věku patří Vaše čtivé knížky k mé oblíbené četbě. Jelikož už nejste mezi námi, šance Vás na vlastní oči spatřit a osobně si s Vámi pohovořit mi před několika lety nadobro unikla. Detektivní příběhy Hercula Poirota, slečny Marplové či jiných bystrých detektivů mě přivedly k většímu zájmu o knihy a ovlivnily určitě mnoho další čtenářů po celém světě. A možná právě z těchto důvodů jsem se rozhodla dopis, který nyní píšu, adresovat právě Vám.

S každou Vaší knížkou se mi otevřou dveře do neuvěřitelného světa plného tajemného nebezpečí, lidské přetvářky, intrik, ale naopak i sousedského porozumění, lásky a přátelství. Ocitám se v období staré Anglie, kdy auta na ulicích jezdila nanejvýš šedesátikilometrovou rychlostí a sekretářky v kancelářích mohly svými hbitými prsty klepat jen do psacích strojů.

Mezi nejoblíbenější hlavní postavy, a jistě i nejznámější, patří šarmantní belgický detektiv Hercule Poirot a bystrá a přátelská slečna Marplová. Na panu Poirotovi mě vždy fascinovaly neuvěřitelný smysl pro pořádek, logika a jeho šedé buňky mozkové. Tato legendární postava dostala v naší době i podobu filmovou. Myslím si, že byste byla s výběrem herce, který tuto postavu ztvárnil, nadmíru spokojena. Důvěryhodně totiž napodobuje jeho typickou chůzi, zvyky a dokonce i podoba je, dle mého mínění, Vašemu popisu věrná.

Jistě jste byla velmi chytrá a inteligentní. Jak jinak bych si mohla vysvětlit psychologickou propracovanost Vašich děl. Abych se Vám přiznala, již dva roky se snažím o napsání aspoň kratičkého detektivního příběhu, v němž vražednou zápletku rozplétá Hercule Poirot, slečna Lemonová a kapitán Hastings. Je to velmi těžká a namáhavá práce a výsledek mého několikaročního snažení se úrovni Vašich detektivek ani zdaleka nepřiblíží. Přesto, až své "dílo" dokončím, bych se s Vámi ráda ještě jednou zkontaktovala, abyste to mohla posoudit sama.

S pozdravem Vaše věrná čtenářka

Lenka Turoňová

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lenka Turoňová, 26.11.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis pro Agathu ChristieMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­