ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.53
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Dopis pro Agathu Christie

Vážená paní spisovatelko,

již od školního věku patří Vaše čtivé knížky k mé oblíbené četbě. Jelikož už nejste mezi námi, šance Vás na vlastní oči spatřit a osobně si s Vámi pohovořit mi před několika lety nadobro unikla. Detektivní příběhy Hercula Poirota, slečny Marplové či jiných bystrých detektivů mě přivedly k většímu zájmu o knihy a ovlivnily určitě mnoho další čtenářů po celém světě. A možná právě z těchto důvodů jsem se rozhodla dopis, který nyní píšu, adresovat právě Vám.

S každou Vaší knížkou se mi otevřou dveře do neuvěřitelného světa plného tajemného nebezpečí, lidské přetvářky, intrik, ale naopak i sousedského porozumění, lásky a přátelství. Ocitám se v období staré Anglie, kdy auta na ulicích jezdila nanejvýš šedesátikilometrovou rychlostí a sekretářky v kancelářích mohly svými hbitými prsty klepat jen do psacích strojů.

Mezi nejoblíbenější hlavní postavy, a jistě i nejznámější, patří šarmantní belgický detektiv Hercule Poirot a bystrá a přátelská slečna Marplová. Na panu Poirotovi mě vždy fascinovaly neuvěřitelný smysl pro pořádek, logika a jeho šedé buňky mozkové. Tato legendární postava dostala v naší době i podobu filmovou. Myslím si, že byste byla s výběrem herce, který tuto postavu ztvárnil, nadmíru spokojena. Důvěryhodně totiž napodobuje jeho typickou chůzi, zvyky a dokonce i podoba je, dle mého mínění, Vašemu popisu věrná.

Jistě jste byla velmi chytrá a inteligentní. Jak jinak bych si mohla vysvětlit psychologickou propracovanost Vašich děl. Abych se Vám přiznala, již dva roky se snažím o napsání aspoň kratičkého detektivního příběhu, v němž vražednou zápletku rozplétá Hercule Poirot, slečna Lemonová a kapitán Hastings. Je to velmi těžká a namáhavá práce a výsledek mého několikaročního snažení se úrovni Vašich detektivek ani zdaleka nepřiblíží. Přesto, až své "dílo" dokončím, bych se s Vámi ráda ještě jednou zkontaktovala, abyste to mohla posoudit sama.

S pozdravem Vaše věrná čtenářka

Lenka Turoňová

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis pro Agathu ChristieMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)