ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 726x Prosím, ohodnoť práci

Dopis mému kamarádovi

Ahojky Dane,

děkuji za Tvůj minulý dopis. Taky bych se jednou chtěla podívat na Nový Zéland. Určitě sis to tam užil a jak Tě znám, tak tam pojedeš i tento rok. Co bys taky jiného o prázdninách mohl dělat, že?

Já jsem měla taky příležitost podívat se do zahraničí. Právě před týdnem jsem se vrátila z Anglie. Byl to výukový zájezd v rámci školy. Čtyřiadvacetihodinová cesta byla sice úmorná, ale zato cestu trajektem přes průliv La Manche jsem si užila, protože to bylo poprvé. Mořskou nemoc jsem ale naštěstí nedostala. Loď s námi houpala jen trochu. Počasí nám vyšlo krásné. Dokonce jsem se i trochu opálila. Ale ne tolik jako Lucka, protože ta se opaluje mnohem rychleji. Na to, že se celkem hodně hádáme, jsme spolu ten týden nějak přečkaly. Uzavřely jsme totiž mír. Ale celý týden to nevydrželo. No jo, holt "ponorková nemoc" je "ponorková nemoc".

Jistě tě taky zajímá i rodina, ve které jsem bydlela. Žila jsem v řadovém domku půl hodiny rychlé chůze od školy, takže jsem se každé ráno pěkně prošla. Pocházeli z Malajsie a do Anglie se přistěhovali před třinácti lety. Byli velmi milí a každý den po večeři jsme s nimi nejméně hodinu konverzovali. Ale nemysli si, že už mluvím plynně anglicky. Každodenní konverzace i dopolední výuka ve škole sice přispěla ke zlepšení mé angličtiny, ale myslím, že by to ještě pár týdnů pobytu potřebovalo. S tebou se prostě ještě nemůžu srovnávat.

Ale teď jsem se musela vrátit zpátky do reality. Ne že by týdenní pobyt byl nějaký sen, ale zčásti takové odtržení od přítomnosti to bylo. Čeká mě teď dopisování zameškaného učiva a spousta písemek a zkoušení. Ještě že jsou před námi už jen dva poslední měsíce školy.

Ty asi pojedeš o prázdninách zase na Nový Zéland, že? Nebo máš snad jiné úmysly. Jak Tě znám, většinu času o prázdninách určitě v zahraničí strávíš, takže mi pak nezapomeň poslat ze všech míst nějaký ten pohled, jo?

Tak se měj fajn,

Tvoje kamarádka Lenka

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis mému kamarádoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)