ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Dopis Iru Levinovi

Vážený pane Levine,

píší Vám těchto pár řádků z jednoho prostého důvodu, abych Vám sdělila, jak na mne zapůsobilo Vaše dílo.
Bezpochyby jste jedním ze spisovatelů, na jejichž knihy by se v žádném případě nemělo zapomenout. O úspěchu děl svědčí také to, že některé příběhy se staly podkladem pro natočení filmu.
Popravdě řečeno, k Vaším knihám jsem se dostala díky škole, tedy díky povinné četbě. Měla jsem přečíst knihu Rosemary má děťátko. Jenže u této knihy to nezůstalo. Natolik mne tento příběh zaujal, že jsem se s chutí pustila i do pokračování tohoto poutavého příběhu.
Příběh o narození satanova dítěte je již sám o sobě zajímavý, ale ve Vašem podání také velice čtivý. Zprvu mi vadilo, že příběh není úplně vyřešen, protože jsem chtěla vědět, jak to skutečně bylo, ale to, že si může tímto způsobem čtenář domyslet svůj vlastní konec, má také své kouzlo.
Film Rosemary má děťátko jsem prozatím neviděla. Stepfordské paničky však ano a chtěla bych se k tomu vyjádřit. Když jsem se dozvěděla, že byl tento film natočen, byla jsem na něj hodně zvědavá. Po zhlédnutí jsem však byla zklamaná. Myslím si, že kniha byla nesrovnatelně lepší než film. Při čtení jsem se skutečně i bála, kdežto film byla spíše komedie. Sice jsem se při jeho sledování bavila, ale bylo to úplně "o něčem jiném".
V budoucnu si chci určitě přečíst další Vaší knihu a doufám, že po jejich přečtení budu stejně spokojená, jako u těch předchozích.
S pozdravem …

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nonexpert, 04.03.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis Iru LevinoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­