ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Dopis člověku, na kterého nikdy nezapomenu (2)

Milá Kamilo,

tak dlouhou dobu se chystám Ti napsat. Moc Tě zdravím. Stále myslím na spoustu dní a let, které jsme spolu prožily. Chtěla bych si s Tebou zavzpomínat na některé chvíle, i když budou bolestivé jak pro mě, tak i pro Tebe. Pamatuješ na naše první setkání? Návštěva u Tebe s mou dcerou? Děti, jak rostly, jejich první zoubky? O všem jsme horlivě diskutovaly a navzájem si radily. Podnikaly jsme s dětmi výlety a naříkaly, jak jsou ti chlapi neschopní něčeho takového.

První manželské neshody a už jsme se potřebovaly jedna druhé vypovídat. Byly i časy, kdy jsme byly velmi šťastné, chodily jsme na plesy a zábavy. Pak jsi znovu otěhotněla a byla jsi zlá na celý svět i na mě. Já jsem tu dobu přežila a ve skrytu duše jsem věděla, že jsou to hormony a také to, že jsi tak brzy nechtěla mít druhé dítě. Měla jsi velké problémy, bylo mi Tě líto. Přála jsem si, abys mě pustila k sobě, ale Ty jsi byla uzamčená. Po nějaké době bylo vše jako dřív, měla jsi krásného syna. Vídaly jsme se opět, ale já chtěla vědět, proč jsi byla tak zlá. Řekla jsem Ti, že jsi mi tím ublížila. Byla jsi spravedlivá a vysvětlila jsi své chování. Milovala jsem tyto chvíle, velkého a nerozlučného přátelství. Vzpomínáš na můj bol a rodinný rozchod, kdy jsi mi byla největší oporou? Znamenala jsi pro mě vše!

Byla jsi pro mě vrbou, sestrou, psychologem, kritikem a hlavně jsi mě postavila nohama na zem. Věřila jsem, že tímto je naše přátelství zpečetěno nadosmrti. Odstěhovala jsem se, narodil se mi syn a já věděla, že musím přijet za Tebou a pochlubit se. Měla jsi velkou radost, úplně stejnou, jako když jsi tenkrát chovala své kluky. Pusinkovala jsi malého a málem bys ho snědla láskou, pamatuješ? Po čase jsi přijela za mnou, ale cítila jsem něco zvláštního. Tenkrát jsem netušila, co to bylo, dnes už to vím. Děti zatím rostly, dělaly nám radosti i starosti, omezily jsme naše schůzky na telefony a poté na SMS.

Kamilko, moje drahá, uteklo mnoho let od chvíle, kdy jsem Tě viděla naposledy a vím, že se v Tvém životě přihodilo něco opravdu tragického. Velmi mě mrzí, že jsem v tu dobu nemohla být s Tebou. Nikdy se nebudu moci vžít do Tvé bolesti, ale chci Ti tímto říci, že jsem tady pro Tebe. Čekám a věřím, že se jednou znovu sejdeme a budeme si opět vykládat, i když Tvé srdce bude stále plné bolesti. Vážím si Tě moc, jsi pro mě kamarádka, na kterou nikdy nezapomenu.

S pozdravem Tvá kamarádka Míša

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis člověku, na kterého nikdy nezapomenu (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)