ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 67x Prosím, ohodnoť práci

Vlastní charakteristika (2)

OSNOVA:

I.a) Seznámení
II.a) Zjev
b) Ti ostatní
c) Domov
d) Vzdělání
e) Hudba
f) Literatura
III.a) Motta

Seznamte se se mnou, těší mě. Rodiče mi před šestnácti lety vybrali jméno hebrejského původu Daniela, prý je k tomu inspirovala písnička Morituri te salutant. Světlo světa jsem spatřila devatenáctého července pět minut před půl druhou odpoledne, takže jsem se dostala pod klepeta horoskopického Raka. Z pardubické porodnice jsem se přestěhovala do rodinného domu bez bazénu na samý okraj Holic.

Zrcadlo, kdo je tady nejkrásnější? Já ne. To mi však nevadí, protože ani u mě, ani u mých blízkých neobsazuje vzhled přední příčky na seznamu důležitých věcí. Články pojednávající o opalování mě přiřazují k třetímu fototypu podle hnědé barvy očí a vlasů. Měřím asi sto sedmdesát centimetrů a o váze nemám tušení. Pokud jde o oblečení, ignoruji módní trendy a nehodlám jim podřizovat vlastní styl.

S lidmi se snažím jednat upřímně, protože nemám ráda faleš a pomlouvání za zády. Na ostatních oceňuji empatii, smysl pro humor, spolehlivost a důvěryhodnost. Nesnažím se být "in", většinou to znamená jít s davem a povrchnost, takže s chutí zůstanu "out".

Miluji přírodu, vždy mi vyčistí myšlenky a dodá životní energii. Ráda se procházím, jezdím na kole a na kolečkových bruslích, plavu a lyžuji. Líbí se mi místo, kde žiji, není odtud daleko do lesa ani do města. K Holicím mám také kladný vztah, i když by zde mohlo existovat více kulturních a sportovních zařízení. A McDonald.

Prvních pět let školní docházky jsem navštěvovala Základní školu Holubovu, v roce 2002 jsem začala navštěvovat víceleté Gymnázium Dr. Emila Holuba. Díky některým lidem a předmětům pro mě škola přestala být nesnesitelným místem. Mezi mé oblíbené předměty patří čeština, němčina, angličtina, základy společenských věd a někdy dějepis. V přírodních vědách rozhodně nespatřuji svou budoucnost, protože mě nebaví, ani mi nejdou. Snažím se o dobré výsledky, i když mi někdy v cestě stojí lenost.

Jednu z nepostradatelných součástí mého života tvoří hudba. Více než deset let hraji na flétnu a několik let na klavír. Díky tomu mám ráda vážnou hudbu, kromě toho poslouchám rock, folk, pop a občas i jiné žánry. Mými oblíbenými interprety se stali například Daniel Landa, Ozzy Osbourne, skupiny Nerez, Massive Attack, Blind Guardian, Doors, Guano Apes, Nightwish, The Offspring a Uriah Heep.

Další můj velký zájem představují knížky. Můj vztah k literatuře se začal formovat ve druhé třídě, když jsem si v Městské knihovně v Holicích půjčila knížku Zajíček Ušáček. Tento den zahájil mou pravidelnou docházku do tohoto příjemného místa. Mám ráda fantasy a sci-fi, neprostoduché dobrodružné a romantické příběhy. Zamilovala jsem si příběh Harryho Pottera a sérii Making out, která zobrazuje život lidí na ostrově Chatham Island ve státě Maine.

Jeden z mých názorů vyjadřuje tento citát: "Co tě nezabije, to tě posílí." Ačkoliv se považuji za realistu, tak si myslím, že nepříjemné události v životě nám zároveň předají poučení a sílu a že se v každém záporu skrývá klad, i když někdy dost důkladně. Tuto myšlenku dobře doplňuje Bobby McFerrin, který ve své písni zpívá "Don't worry, be happy", a já se tím snažím řídit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vlastní charakteristika (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)