ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 51x Prosím, ohodnoť práci

Tris Priorová (literární a filmová postava)

Pro svou charakteristiku jsem si vybrala velmi známou literární postavu z knihy Divergence od spisovatelky Veronicy Rothové - Beatrice (Tris) Priorovou.
Tento rok byl podle knižní předlohy natočen i stejnojmenný film (režie Neil Burger).

Tris je mladá šestnáctiletá dívka. Na svůj věk není nijak zvlášť vysoká a je docela drobná. Má hnědé oči, blonďaté vlasy, které jí buď splývají po ramenou, nebo si je váže do jednoduchého culíku. Na hrudi se jí skví tetování - 3 ptáci symbolizující 3 členy rodiny, které opustila. Často chodí v černém tílku a legínách, protože černá je barva určená její frakci.

Vrhání nožů na terč lze nejspíše považovat za její největší talent. Nejednou trefila cíl i na velkou vzdálenost. S pistolí jí to však tolik nejde. Musela se dlouho učit, než zasáhla cíl, ale byla velmi vytrvalá a časem se naučila i to.
Je tvrdohlavá, a když si něco vezme do hlavy, opravdu jí to nikdo nevymluví. Již několikrát při boji nasadila svůj život a nebála se. Její chytrost jí zaručuje výhodu při boji, neboť většinou vymyslí dostačující taktiku a protivníka porazí.

Když ještě žila v minulé frakci, snažila se všem pomáhat, ale ne vždy ji napadlo odnést někomu tašku s těžkým nákupem. Vždy byla slušná a ke starším chovala úctu a pochopení. K lidem je vůbec mírumilovná, avšak v duši zase velmi nebojácná a sečtělá.
V nové frakci však již nechává větší volnost násilí a začíná být spíše více nebojácná než mírumilovná. Má dobrý smysl pro humor, který rozvíjí hlavně ve společnosti svých přátel.

Postavu Tris mám ráda hlavně kvůli jejímu přístupu k lidem a obecně ke světu. Každý má jiný vztah ke světu, ale ona ho má ještě nějak ozvláštněný, a to se mi na ní líbí. Umí si naplno užívat života, na druhou stranu umí být také velmi vážná a schopná řešit těžké situace.
Byla bych moc ráda, kdyby byla Tris skutečná, protože se vždy nakonec rozhodně správně a takových lidí není nikdy dost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tris Priorová (literární a filmová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)