ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.76
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Tris Priorová (literární a filmová postava)

Pro svou charakteristiku jsem si vybrala velmi známou literární postavu z knihy Divergence od spisovatelky Veronicy Rothové - Beatrice (Tris) Priorovou.
Tento rok byl podle knižní předlohy natočen i stejnojmenný film (režie Neil Burger).

Tris je mladá šestnáctiletá dívka. Na svůj věk není nijak zvlášť vysoká a je docela drobná. Má hnědé oči, blonďaté vlasy, které jí buď splývají po ramenou, nebo si je váže do jednoduchého culíku. Na hrudi se jí skví tetování - 3 ptáci symbolizující 3 členy rodiny, které opustila. Často chodí v černém tílku a legínách, protože černá je barva určená její frakci.

Vrhání nožů na terč lze nejspíše považovat za její největší talent. Nejednou trefila cíl i na velkou vzdálenost. S pistolí jí to však tolik nejde. Musela se dlouho učit, než zasáhla cíl, ale byla velmi vytrvalá a časem se naučila i to.
Je tvrdohlavá, a když si něco vezme do hlavy, opravdu jí to nikdo nevymluví. Již několikrát při boji nasadila svůj život a nebála se. Její chytrost jí zaručuje výhodu při boji, neboť většinou vymyslí dostačující taktiku a protivníka porazí.

Když ještě žila v minulé frakci, snažila se všem pomáhat, ale ne vždy ji napadlo odnést někomu tašku s těžkým nákupem. Vždy byla slušná a ke starším chovala úctu a pochopení. K lidem je vůbec mírumilovná, avšak v duši zase velmi nebojácná a sečtělá.
V nové frakci však již nechává větší volnost násilí a začíná být spíše více nebojácná než mírumilovná. Má dobrý smysl pro humor, který rozvíjí hlavně ve společnosti svých přátel.

Postavu Tris mám ráda hlavně kvůli jejímu přístupu k lidem a obecně ke světu. Každý má jiný vztah ke světu, ale ona ho má ještě nějak ozvláštněný, a to se mi na ní líbí. Umí si naplno užívat života, na druhou stranu umí být také velmi vážná a schopná řešit těžké situace.
Byla bych moc ráda, kdyby byla Tris skutečná, protože se vždy nakonec rozhodně správně a takových lidí není nikdy dost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 03.11.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tris Priorová (literární a filmová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­