ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.51
Hodnoceno: 106x Prosím, ohodnoť práci

Trautenberk (pohádková postava)

Mou oblíbenou večerníčkovou a celkově pohádkovou postavou je Trautenberk z Krkonošských pohádek.
Trautenberka bychom poznali podle mohutné baculaté postavy. Nebyla to zrovna kladná postava. Jeho motto bylo velmi výstižné: "Nestát, nekoukat, dělat!". Sám sice pracovitostí nevynikal, ale zato byl velmi bystrý a podnikavý. Muselo jít o hospodářsky schopného, různými aktivitami hýřícího podnikavce. Dokázal vždy rychle vyhodnotit situaci a využít jí ve vlastní prospěch. Uměl si pořádně užívat života, nejvíce však dobrého jídla a spánku. Také dýmce plné tabáku nikdy neodolal. Přes všechny jeho pokusy ušetřit a vydělat na tom, co se dá, i když to nebylo zrovna správné, si myslím, že to byl srdečný člověk, když se v té době snažil uplatnit tři osoby na svém statku. Při Trautenberkových ne zrovna milých plánech vždy zakročila sojka, která to ihned letěla "nabonzovat" Pánu hor - Krakonošovi. Ale musím uznat, že byl někdy (ostatně jako všichni) lakomý, závistivý, zbabělý, podlézavý, krutý, prolhaný, mstivý, avšak měl i nemálo kladných vlastností. Dodnes se ráda zasměji nad jeho hláškami, jako např.: "To kyselo je moc kyselý!", "Ten baramborák je moc bramborovej!", "Himl hergot donr betr krucajs element."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kristýna, 25.09.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Trautenberk (pohádková postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­