ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 58x Prosím, ohodnoť práci

Tak to jsem já, tady a teď! (2)

- vlastní charakteristika aneb autocharakteristika

OSNOVA:

I.To jsem já
II.1. Zevnějšek
2. Vlastní já
3. Temperament
4. Zájmy
5. Příroda a já
6. Škola a já
III.Motto na závěr

Jmenuji se Tomáš N., je mi 18 let a letošní rok mě čeká "zkouška dospělosti" neboli maturita, neboť navštěvuji čtvrtým rokem gymnázium v Novém Strašecí. Zde také bydlím v rodinném domě s mojí rodinou.

Jsem vysoké, sportovní postavy. Krátké, hnědé vlasy lemují můj podlouhlý obličej s nevýrazným nosem, plnými ústy a zelenýma očima. Nejraději na sobě nosím sportovní oblečení, ale není mi ani nepříjemné si vzít oblek, když je to zapotřebí.

Pokud jde o moje charakterové vlastnosti, za nejdůležitější považuji asi dobrosrdečnost, skromnost a pracovitost. Dokážu si spoustu věcí odříct a nemusím mít vše, co je právě hitem.
Co se týče vztahu k sobě samému, tak se podceňuji. V dnešní době je tato vlastnost nežádoucí, ale já se jí nedokáži zbavit a asi se budu dál podceňovat, i když to bude kolikrát nesmyslné.
K ostatním lidem se snažím chovat, jak nejlépe umím. Snažím se být vřelý ke svým kamarádům. Jsem velice rád, že je mám a kdykoli mě požádají o pomoc, udělám vše pro to, abych jim pomohl. Nejenom na přátele, ale i na ostatní lidi se snažím být příjemný za jakékoli situace, neboť když mám špatnou náladu, oni za to nemohou a nemá cenu na ně být nepříjemný. Jakmile se ale ke mně někdo nechová slušně, i když já k němu ano, doslova ho vymažu ze svého života. Takový člověk pro mě pak přestane existovat. Nemám rád lidi, kteří jsou arogantní, až přehnaně sebevědomí a nepřátelští.
Jak už jsem se zmínil, jsem velice pracovitý. Rodiče nás s bratrem odmalička vedli k práci, a tak mě dnes nevadí práce na zahradě, kterou mám rád, protože se při ní odreaguji, ale ani domácí práce, i když ty už samozřejmě méně. Když je však zapotřebí, vezmu do ruky klidně i lux nebo mop.
Ovšem abych se přiznal, nejsem zase až tak moc vytrvalý. Snažím se vždy dodělat rozdělanou práci, ale když mi to dlouho nejde, přeruším ji a nechám si ji na pozdější dobu. Na druhou stranu jsem velice pečlivý.
Mou velikou negativní vlastností je dochvilnost nebo lépe řečeno nedochvilnost. Všude přijdu pozdě, a když ne pozdě, tak alespoň na poslední chvíli.
Vždy se snažím být čestný, pravdomluvný a poctivý. Tyto vlastnosti mimo jiné vyžaduji i u svých přátel.
Co se týká úklidu, tak zastávám přísloví: "Inteligent se vyzná v chaosu." A proto moc na úklid a pořádek neapeluji.

Přátelé o mně říkají, že jsem flegmatik. Já osobně to nemohu posoudit, avšak něco na tom bude. Snažím se brát život s nadhledem a vyhrocené těžké životní situace se snažím řešit s klidnou hlavou. Do jisté míry se dokážu ovládnout. Několikrát se mi stalo, že mi takzvaně "bouchnul kotel", ale každý má své hranice a moc často se to nestává. Jsem hodně váhavý. Tato negativní vlastnost mi dost znepříjemňuje život, protože než se rozhodnu, spousta věcí mi unikne.

K mým zájmům patří zejména sport. Nerad sedím doma u televize nebo u počítače, když si mohu jít s přáteli něco zahrát. Sport je ideální věc, jak se odreagovat od dnešní uspěchané doby. Mezi mé nejoblíbenější patří odbíjená. Hraji 1. juniorskou ligu, a tak mi tento sport zabere spoustu času. Ale já tento čas rád obětuji, protože hraji odbíjenou především pro radost a ne pro výsledky. Rád si ale zasportuji i jinak. Obzvláště mám rád zimní sporty, jako jsou bruslení či běh na lyžích. Bohužel zimy, které v poslední době panují, mi je moc nedovolují v těchto končinách provozovat. Pouze mohu jet na hory, jenže tam zase nemůžu jezdit každý týden.
Mezi mé další koníčky patří řešení číselných hlavolamů. Asi před 6 nebo 7 roky, kdy u nás bylo Sudoku pouze v začátcích, jsem se k němu dostal a od té doby mám vyřešených spoustu knih s touto logickou hrou.

Jak už jsem uvedl, mám rád práci na zahradě, neboť se při ní odreaguji. Mohu říci, že mám rád přírodu celkově. Nechtěl bych bydlet ve velkoměstě, jako je například Praha, protože kolem vás všude stojí jen domy a paneláky a vy se cítíte nepříjemně. Prostě a jednoduše mám v oblibě, když se kolem mě rozprostírá zeleň a klid. Jelikož mám k přírodě kladný vztah, snažím se o ni i pečovat. Vždy mě rozzlobí, když vidím někde v lese černou skládku. Nechápu, co ty lidi k tomu vede, že dokáží spáchat něco takového.

Na gymnáziu mě nejvíce zajímá matematika, fyzika a chemie. Proto je asi jasné, že dalším cílem mého studia bude vysoká škola spíše technicky zaměřená. Mohu o sobě říci, že matematiku zatím zvládám v pohodě a zaujala mě ze všech předmětů nejvíce. Ale na druhou stranu se najdou i předměty, jež mě příliš nebaví. Jedná se hlavně o předměty humanitního směru. Talent mi nebyl nadělen ani pro výtvarnou a hudební výchovu. Mohu říci, že jsem antitalent na tyto esteticky zaměřené předměty. Z toho vyplývá, že nehraji a nikdy jsem nehrál na žádný hudební nástroj.

Je opravdu velice těžké popsat své vlastnosti. Snažil jsem se napsat svoji charakteristiku tak, jak ji cítím já. Možná se to někomu nemusí líbit, ale já mám takový pocit.
Na závěr bych chtěl dodat, že každý člověk je takový, jaký je a měli bychom ho tak i brát. Být slušný a dobrosrdečný k ostatním lidem je mojí prioritou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewerka, 29.04.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tak to jsem já, tady a teď! (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­