ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.79
Hodnoceno: 48x Prosím, ohodnoť práci

Spolužačka (2)

OSNOVA:

I.Proč právě ona?
II.1. Vnitřní charakteristika
2. Vnější charakteristika
III.Vlastní dojem

Rozhodl jsem pro popis své spolužačky, která je velmi zajímavá, a proto určitě stojí za zmínku. Jak už to bývá, mnohé lidi známe jen od pohledu nebo s nimi prohodíme pár slov. Některé z nich zase známe jen z jednoho prostředí. Takovým prostředím může být například škola, a tak se domnívám, že bychom se měli lépe poznat i mimo ni. Člověk, jenž se ve škole jeví navenek jako tichý, nemluvný a stydlivý, bývá většinou ve skutečnosti velmi komunikativní, zábavný a aktivní. Právě takovou osobou je i má spolužačka, jíž chci popsat a charakterizovat.

Podle mě je důležitější, jak se člověk chová, jak myslí a jaké má názory, než jak vypadá. Začnu proto vnitřní charakteristikou. Převážně se dá říct, že je optimistka a flegmatik. Záleží to především na dané situaci a náladě. Narozená je ve znamení střelce. Když jsem se jí zeptal na její oblíbenou barvu, řekla mi, že to není jen jedna barva, ale celé barevné schéma od žluté přes oranžovou až k červené. Její oblíbené číslo je 19, ve třídním výkazu je ovšem vedena pod jiným. Velmi ráda má hudbu, asi nejraději poslouchá skupinu Good Charlotte. Jejím pokojem stále zní písničky z rádia. Hudbu si nosí i s sebou, třeba když jde ven, do školy nebo jede autobusem, ve svém MP3 přehrávači. Mezi její oblíbené předměty patří zejména angličtina a naopak nemá ráda dějepis, při kterém se nudí. V angličtině má dokonce takovou zálibu, že sleduje filmy v tomto cizím jazyce bez titulků a bez problému jim rozumí. Na druhém místě, hned po rodině, jsou její kamarádi, s nimiž si povídá, chodí ven a "blbne". Ráda se seznámí se všemi. Tvrdí, že dobrých kamarádů a kamarádek není nikdy dost. Před spaním si čte knihy, momentálně má rozečtené tři, a čte je na střídačku podle nálady a chuti, což se mi jeví jako dobrý nápad. Jako jedinou holku, kterou znám, ji zaujal Sherlock Holmes. Před dvěma lety se jí do rukou dostal fotoaparát, který ji hned na první pohled okouzlil. Stačila s ním už nafotit skoro 6 tisíc fotek. Některé z nich jsem viděl, a abych pravdu řekl, jsou vynikající. Má stejnou zálibu jako já, a to ve zvířatech. Upřednostňuje psy a sama se o jednoho stará, jmenuje se Filda. Spolu tráví hodně času, ale ne zase tolik, jak by si sama přála. Filda není obyčejný pes, dokáže totiž jezdit na kole. Její maminka o ní říká, že štěkala dřív, než se naučila mluvit. U ostatních lidí nesnáší, když jsou namyšlení...nemá ráda holky-"fiflenky" a kluky-"machýrky". Co ale opravdu nesnáší? Když někdo shazuje ostatní nebo se jiným vysmívá. Také nemá ráda lež a přetvářku. Je velmi hodná, tolerantní a se vším ráda pomůže.

Myslím si, že jste ji všichni již poznali a její vzhled není potřeba moc zmiňovat. Přesto ji popíši. Když jsem ji poprvé uviděl, okouzlila mě svojí krásou. Někteří z Vás můžete namítnout, že nesplňuje podmínky topmodelky. Že její výška 164 cm je malá a že má až moc široký úsměv anebo že není blondýnka. To mi ale nevadí, právě naopak. Její hnědé vlasy jsou mnohem hezčí než blonďaté a jejich nádech dodává celkovému vzhledu šmrnc. Když se na mě podívá svýma hnědýma očima, mám pocit, že mi hledí až do duše. I její váha je optimální, není příliš těžká, ani lehká, akorát do náruče. Jako většina lidí na škole, nosí i ona riflové kalhoty a k nim nějakou halenku. Vyměnil bych celé království za to, abych ji rozesmál, protože její úsměv můžeme zařadit k vůbec tomu nejhezčímu na naší škole.

To bylo pár informací o této veliké osobě. Cením si u ní jejího ryzího charakteru a sklonu ke všem špatnostem. Je velmi hodná a přátelská. Snažil jsem se vyzdvihnout její hodnoty, s nimiž se často u všech nesetkáme. Zatím je volná, a tak ji doporučuji všem klukům.
Značka: Jen do dobrých rukou!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martin Lapeš, 03.03.2009

   
­­­­

Slohová práce Spolužačka (2) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Spolužačka (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­