ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.42
Hodnoceno: 130x Prosím, ohodnoť práci

Sněhurka

OSNOVA:

I.a) Seznámení s postavou a spisovatelem
b) Seznámení s ostatními hrdiny pohádky
II.a) Charakteristika vnější (popis)
b) Charakteristika vnitřní (povaha)
III.a) Pohádkový happy-end

Sněhurka je hlavní postavou animované pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků (1937), kterou sepsali bratři Grimmové, jejichž předlohu ale zformulovalo do dnešní podoby studio Walt Disney, nesoucí název po svém majiteli Waltu Disneyovi. Walt Disney pohádku animovalo a zfilmovalo a za tento celovečerní animovaný příběh získalo dokonce svého prvního Oscara. Majitel Walt Disney byl známý americký filmový producent, režisér, scénárista a animátor. Kreslil také ilustrace do knih a časopisů, založil zábavní park nazývaný Disneyland.

Ale teď zpět k naší postavě. Sněhurka je milá dívka, kterou vyhnala ze zámku její macecha (zlá čarodějnice). Usídlila se v malé chaloupce v lese, kde žilo sedm trpaslíků: prvnímu říkali Šmudla, protože stále chodil od něčeho ušmudlaný a špinavý, druhému říkali Prófa, protože byl chytrý a studovaný, třetí byl Štístko, protože byl stále veselý, šťastný a měl z pekla štěstí, čtvrtého nazývali Stydlín, už jeho jméno napovídá tomu, že byl stydlivý a nesmělý, předposlednímu všichni říkaly Dřímal a to proto, že byl stále ospalý, a ten poslední, tomu nikdo neřekl jinak než Rejpal, protože byl stále mrzutý a s něčím nespokojený.

Sněhurka je, jak už jsem zmínil, milá dívka se sněhově bílou pletí (vlastně proto jí říkají Sněhurka), a plnými rudými rty, má hluboké hnědé oči a mezi nimi se krčí malí nosík ve tvaru jako malá bambulka. Černé vlasy nemá příliš dlouhé, jen tak na ramena, a v nich nosí uvázanou červenou mašli. Oblékaná chodí v šatech dlouhých skoro až na zem, s modrou vrchní částí, ale na rukávech jsou ještě červené obrazce ve tvaru kapek, u krku se nachází veliký, bílý zvednutý límec, a spodní část šatů má zlatavě žlutou barvu.

Její povaha byla velkorysá a důvěřivá, avšak na tu důvěřivost párkrát doplatila. Měla velké srdce, ve kterém bylo dost místa pro všechny dobré lidi i trpaslíky. Díky své stále dobré náladě a dobrosrdečnosti si získala spoustu přátel, ale i nepřátel. Její nejlepší přátelé byli trpaslíci a pár lesních zvířátek.

Jak už jsem dříve naznačil, doplatila na svou důvěřivost tím, že si vzala jablko od cizí kolemjdoucí babky. No, ona vlastně nebyla tak úplně cizí, byla to stará podlá čarodějnice, která se převlékla za starou nemohoucí babku a chtěla ji otrávit. K Sněhurčině smůle se jí to povedlo a trpaslíci ji dali do skleněné rakve a seděli u ní a plakali, dokud nejel kolem princ, který ji políbil. Sněhurka se probrala, s princem se do sebe zamilovali, odstěhovali se na zámek a jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: libbor.x, 05.12.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
SněhurkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­