ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 162x Prosím, ohodnoť práci

Šmajdalf Šmejdoplášť

Rozhodl jsem se charakterizovat Šmajdalfa Šmejdopláště z filmu Pár pařmenů, což je přemluvená parodie na triologii Pán prstenů.
Šmajdalfova postava je po fyzické stránce stejná jako u Gandalfa, ale po té psychické je to jinak. Šmajdalf stejně jako Gandalf má modré oči, velký nos, tenké rty, ze kterých vycházejí samé hlouposti a nepatrné uši schované pod šedým špičatým kloboukem. Má dlouhé šedivé až stríbrné vousy a vlasy. Nosí velky šedý plášt, na který si občas šlápne a někdy mu vadí při chůzi, taky nosí trencle Adidas, které má už 3000 let. Nikdy nezapomene svůj kouzelný elfský meč a kouzelnou hůl, na které má světýlko o svítivosti tři a půl chcíplé světlušky.
Šmajdalf je statečný a obětoval by život pro přítele stejně jako Gandalf, ale je to feťák a alkoholik, v každé volné chvíli si dá jointa nebo nebo nějaké skvašené slimáky od Bimba Šourka. Nesnáší helium, které mu vnucuje taťka Šmoula (ve filmu pán prstenů je to Saruman) a helium je zde tvrdá návyková látka. Šmajdalf se rád vytahuje a často lže. Ví o sobě, že moc kouzel nesvede, vlastně vzládne jedno - trik se špičatým kloboukem, který vidělo jen několik postav z filmu.
Šmajdalf je legrační postava, která dodává Páru pařmenů ten správný vtipný nádech. Moc rád poslouchám jeho vtipné hlášky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ugri, 09.05.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Šmajdalf ŠmejdoplášťMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­