ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 595x Prosím, ohodnoť práci

Sirius Black (literární postava)

Sirius Black je postava z knih o Harrym Potterovi od J.K.Rowlingové. V příběhu si ho Joanne vybrala jako jednu z kladných postav, která stále pomáhá Harrymu a patří do Fénixova řádu, což je spolek kouzelníků, kteří se snaží zničit pána zla - lorda Voldemorta. Sirius je čaroděj, ostatně jako všichni z jeho rodiny, starého a vznešeného rodu Blacků.
Tato postava nevypadá zrovna nejzdravěji, má nažloutlou pleť, dlouhé a rovné prsty a taky špičatý orlí nos. Na své vysoké, ale vyhublé postavě většinou nosí otrhané a vybledlé oblečení, spolu s velkými a děravými botami. Sirius se často tváří posmutněle, protože jeho život není zrovna jednoduchý: je svým způsobem vězeň, ale podařilo se mu utéct, protože se rozhodl, že neprávem nebude ve vězení hnít.
Ochránce Harryho má jako každý jiný člověk své kladné a záporné vlastnosti. Mezi kladné se dají zařadit tyto: je hodný, ochotný, a dokáže svým blízkým splnit to, co si přejí. Narodil se jako velmi statečný a upřímný chlapec. Špatné vlastnosti představují hlavně jeho výbušnost, iracionalitu a hádavost. Sirius se totiž dokáže hádat do nekonečna. Hodně riskuje a taky je někdy velmi společenský, což ho občas v roli hledaného trestance ohrožuje. Sirius je strašně rád s lidmi, avšak lidem, které nemá moc rád, se raději vyhýbá. S blízkými je co nejčastěji a hodně si jich váží, nejvíce Harryho.
K jeho zájmům patří především kouzelnický sport: famfrpál. V kolejním mužstvu sice nebyl, ale i přesto činnost miluje. Má rád, když se na chvíli může proměnit v černého, velkého a chlupatého psa. Ještě za mládí složil zkoušku a je zvěromág. Díky tomu dostal svou přezdívku Tichošlápek. Jeho nejlepším přítelem byl právě Harryho otec James, se kterým se s oblibou po nocích toulal po Bradavicích a dělal rošťárny.
Siriuse jako člověka mám hrozně ráda. Líbí se mi jeho jméno, které mi připadá vznešené. Také na něm obdivuji jeho odvahu, které musel mít opravdu spoustu, když se pokusil utéct z Azkabanu a nakonec se mu to podařilo. A taky se mi líbí to, že stále pomáhá a chrání Harryho, i když to není zrovna jednoduché, když je hledaný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sirius Black (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)