ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.10
Hodnoceno: 82x Prosím, ohodnoť práci

Shrek (filmová postavička) (2)

K charakteristice filmové postavy jsem si vybrala Shreka, který se stal mou oblíbenou animovanou postavičkou. Patří mezi samotáře, ale jeho dobré srdce a činy byly hlavním důvodem, proč jsem se rozhodla psát charakteristiku právě o něm.
Jeho sytě zelená barva kůže se nedá přehlédnout. Na hlavě mu vyčnívají 2 tykadla, jež mu slouží jako uši. Pod zarostlým obočím vynikají velká hnědá kukadla a mezi nimi obrovský nos jako okurka. Má úzkou pusu, která se mu táhne od ucha k uchu. Rád jí a snaží se být trochu při těle, aby zastrašil nepřátele, které ho čas od času přijdou navštívit. Obvykle nosí dlouhou bílou košili a na ní hnědou koženou vestu. Na nohou se mu blýskají tmavé boty.
Jako každý zlobr má špatné, ale i kupodivu dobré vlastnosti. Nejraději by každý den proseděl v bahenní lázni, nebo u televize. Má pro strach uděláno, o čemž jsme se přesvědčili, když se utkal poprvé s královým vojskem a poté s dračicí.
Bydlí v malé chaloupce uprostřed lesa spolu se svým věrným kamarádem oslíkem a milovanou ženou Fionou. Snaží se skrývat hodnou a milou povahu, kterou občas vystřídá za zlost a nenávist k lidem. Prostě je jako aprílové počasí. I když se to nezdá, má srdce na pravém místě.
Jediná drobnost, jež mi na něm vadí, jsou jeho špatné hygienické návyky, ale přesto věřím, že tento zlobr má velký počet příznivců a já patřím mezi ně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kristýna, 26.11.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Shrek (filmová postavička) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­