ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.10
Hodnoceno: 71x Prosím, ohodnoť práci

Setkání se zajímavým člověkem

  • jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2011
  • zpracování: charakteristika člověka, který na vás silně zapůsobil

Člověk se denně setkává se spoustou lidí, ale jen málo z nich na vás dokáže zapůsobit nebo vás nějak ovlivnit. Já takovou osobu potkala. Jmenuje se Tomáš U., je mu dvacet let a chodí na stejnou školu jako já. Tedy na Střední školu zdravotnickou v Ústí nad Labem, akorát studuje jiný obor.
Asi by každého napadlo, že právě tam jsme se potkali, ale kdepak! Poznali jsme se ve firmě O2 jako operátoři, kde jsme měli stejného supervizora, jenž Tomovi řekl, aby mi pomohl. A tak se stalo, že jednoho dne za mnou Tomáš skutečně přišel s nabídkou pomoci, já se na něj pousmála a ukázala mu Claudii, což byl program k prodeji paušálů. Pak jsme se potkali ještě i o pauze a prohodili spolu pár slov...

Tomáš je opravdu hodně vysoký. Měří 195 centimetrů, má štíhlou postavu s mužskými proporcemi. Na oválném obličeji si asi každý povšimne tmavě modrých očí, dále pak blond vlasů, které má krátce střižené a rámují jeho tvář. Nejčastěji ho vidím v slušivé košili s kalhotami.

Je velmi klidný a tolerantní vůči ostatním. Dokáže často pomoci. Tomáš je společenský, přátelský a upřímný. Často na první dojem působí sebevědomě a suverénně. Umí být cílevědomý, i když někdy musí bojovat s leností. Občas mu dělá problém dochvilnost. Do školy sice včas nechodí, zato do práce ano.

K jeho zájmům patří především sport, zejména basketbal, volejbal, jízda na kole a plavání. Rád také čte knihy.
Když někde čeká, uvidíte ho pravděpodobně se sluchátky v uších. Hudba je pro něj jistou formou odreagování. Zajímá ho i biologie spojená s anatomií. Je to i jeho hlavní předmět ve škole.

Mohu jen konstatovat, že Tomáš na mě velice zapůsobil, protože dokázal změnit můj názor na svět a naučil mě spoustu věcí, a to jak v práci, tak i ve škole. Jsem moc ráda za tehdejší setkání, které mému životu dodalo - jak se říká - "šťávu".

Toma považuji za velmi zajímavého člověka. Také byste se s ním chtěli setkat?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Setkání se zajímavým člověkemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)