ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.52
Hodnoceno: 156x Prosím, ohodnoť práci

Petr z knihy Letopisy Narnie (literární postava)

Petr je jednou z hlavních postav knížky Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, kterou napsal Clive Staples Lewis.

Petr žil v Londýně spolu se svým otcem, jenž byl právě ve válce, svou matkou a třemi sourozenci. Nejmladší z nich je Lucinka, další dva v jeho věku se jmenují Edmund a Zuzana. Protože v Londýně zrovna zuřila válka, musejí všichni čtyři odjet pryč z města ke starému profesorovi, který bydlel na venkově ve velkém domě vzdáleném patnáct kilometrů od nejbližšího nádraží a tři kilometry od pošty. Petr je ze všech čtyř sourozenců nejrozumější a tak na něj jeho máma nejvíce spoléhá a velice mu důvěřuje.
Na venkově v jednom opuštěném pokoji objevila Lucinka skřín do jiného světa, Narnie. Petrův život se tím pádem rozdělí na dvě veliké části, na ten normalní v Anglii a na narnijský, kde se stává nejvýše postaveným králem a celá Narnie ho miluje jako jejich zachránce, jenž jim pomohl v těch nejhorších časech.
Petr je vyšší, hubené, mladé postavy. Má krátké blonďaté vlasy a pod jeho obočím se skrývají dvě modré oči připomínající tůňky. V normálním světě nosí oblečení padesátých let - prostou košili, kalhoty a boty. Ale v tom narnijském se obléká do stříbrnošedého brnění se zlatým lvem na rudém plášti, jež částečně brnění překrývá. Také ho zdobí štít se zlatým lvem a jeho proslulý meč. Tuto zbroj dostal od pravého Santy Clause, který v Narniji skutečne existuje.
Petr je velmi rozumný a vše si promýšlí, sourozenci na něj velice spoléhají. Každé dobré duši v Narnii by nejraději co nejvíce pomohl. Je velmi nebojácný, nebojí se nikomu postavit v boji. Ke svým sourozencům je velmi přátelský a stará se oně jako jejich otec. Jeho největšími přáteli jsou tedy Edmund, Zuzana a Lucinka. Ale Narnie je kouzelný svět, kde potkává mnoho mluvících zvířat, kterým může taktéž důvěřovat a která mu vždy ochotně pomohou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Paléééc,Boréééc, 21.12.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Petr z knihy Letopisy Narnie (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­