ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 45x Prosím, ohodnoť práci

Paul Walker (herec)

Paula Walkera vám představím ve filmu Do hlubiny (2005, Into the Blue), kde hraje mladého muže, jenž si užívá života naplno.
Z mnoha možných adeptů jsem si vybrala právě Paula, neboť mě jeho role zaujala, ale především mě upoutal jako člověk.

Vzhledem ke svému věku vypadá ve filmu skvěle, možná také proto se stal idolem mnoha dívek. V jeho modrých očích jiskří šarm a už z nich lze vyčíst, že je to pohodář. Jeho rty jsou poměrně úzké, ale dokážou se protáhnout do oslňujícího a nakažlivého úsměvu.

Ve své roli Jareda se představuje jako mladý muž, který je šťastně zamilovaný. Věnuje se potápění a jeho skutečným snem je nalezení ztroskotané pirátské lodi ZEPHIR, jež údajně ukrývá náklad za několik milionů dolarů.
Potápí se opravdu rád a často. Je spíše uzavřený muž s duší romantika. Při ponorech se snaží hlavně zabezpečit své přátele, aby měl čisté svědomí při nějakém případném neštěstí.

Neustále se směje, aby rozzářil svět kolem sebe. Žije v přístavu, vedle pláže na Bahamách. Se svou přítelkyní Sam (Jessica Alba) soucítí a užívají si, dokud jsou mladí. S každým se kamarádí, protože je toho názoru, že jsou si všichni rovni, takže není důvod k povyšování rasy nad druhou. Chodí střídmě oblékaný, jelikož jeho mzda není kdovíjak vysoká.

A jeho skutečný život? Narodil se v Kalifornii a svou kariéru začal již jako batole, když účinkoval v televizní reklamě pro firmu Pampers. Nakonec se stal proslulým americkým hercem zejména díky závodní filmové sérii Rychle a zběsile. Bohužel sám zemřel při autonehodě, a to ve věku pouhých čtyřiceti let.

Paul Walker žil svůj život podobně jako v roli, již ztvárnil ve filmu. Také povaha herce se shoduje s povahou filmové role, kterou zastupuje.
Paul mě velmi zaujal, přála jsem si ho někde potkat a aspoň chvíli se s ním jen tak pobavit. Jenže to se již nestane, neboť 30. listopadu 2013 opustil tento svět. Byl to jedinečný člověk, kterého jsem si moc vážila, i přestože jsem ho osobně neznala. V mém srdci zůstane navždy!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Theodor, 20.03.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Paul Walker (herec)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­