ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 89x Prosím, ohodnoť práci

Pan Vojtíšek (literární postava) (2)

Po přečtení Povídek malostranských si mou přízeň získal svou upřímností a dobrou povahou pan Vojtíšek.

Postava pana Vojtíška byla shrbena tíhou dlouhých let. Byl obvykle oblečen do dlouhého šedého kabátu s hlubokými kapsami, občas se někde objevila záplata, ale pan Vojtíšek si vždy dal záležet, aby byla z podobně barevné látky. Kolem krku si pečlivě uvazoval svůj starý, kostkovaný šátek, který vždy udržoval v úzkostlivé čistotě. Místo na hlavě držel svou modrou čepici v ruce. Nasazoval ji jen tehdy, svítilo-li slunce příliš prudce.

Šedé nažloutlé vlasy vlály jako hedvábí ve větru. Pan Vojtíšek neměl příliš mnoho vlasů, vlastně jen na skráních. Na temeni hlavy se mu vytvořila typická stařecká pleš.
První, čeho si na panu Vojtíškovi člověk všiml, byly jeho průzračné oči plné stařecké moudrosti. Pan Vojtíšek si své bílé vousy připomínající hustou smetanu holil pouze v neděli.

Vojtíšek, jak mu lidé říkávali, mi nikdy nepřipadal jako obyčejný žebrák. Měl v sobě něco, co ostatním nuzným žebrákům scházelo. Snad proto si ho lidé oblíbili a vždy mu něco dali. I přes svůj osud nikdy neklesl do poníženosti a nesl svůj úděl shrben, ale duchem vzpřímeně. To byl pan Vojtíšek. Takový mi připadá a zůstane mi po něm jen vzpomínka ve stránkách Povídek malostranských.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ivonka, 04.01.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pan Vojtíšek (literární postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­