ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.10
Hodnoceno: 84x Prosím, ohodnoť práci

Můj literární hrdina

Pro svou slohovou práci jsem si vybrala moji nejoblíbenější literární postavu, a to čtrnáctiletého chlapce Fredericka Algerona Trottevilleho z knížky známé spisovatelky Enid Blytonové.
Frederick má také svou přezdívku "Špekoun", kterou mu dali jeho čtyři nejlepší kamarádi, osmiletá Bětka, její bratr Pip, Daisy a Larry.
Frederickův obličej, na němž se vyjímají temně hnědé oči, je kulatý. Jeho oblibou je převlékání se za někoho jiného, a to je také příčinou jeho úspěšného pátrání se svou partou, která se nazývá "Pět pátračů a pes Brok".
Brok je jméno jeho psa, o kterého se velmi rád a pečlivě stará.
Špekoun nechodí do místní školy, nýbrž studuje na internátní škole, kde velmi dobře prospívá nejen se svým nadáním pro francouzštinu, ale i v ostatních předmětech. O prázdninách se však vždy vrací domů.
Ale když ho na nádraží přijdou přivítat jeho kamarádi, není pro ně lehké jej poznat. Protože má zálibu převlékat se za některého z obyvatel Petteerswoodu a v klidu si odejít domů. Většinou ho však pozná Bětka, která je velmi všímavá a pozorná.
Frederick je velmi inteligentní a bystrý chlapec s výrazným detektivním nadáním, kterým však provokuje místního nepříliš bystrého strážníka Gona, jenž chlapce pro jeho inteligentní humor nemá rád a snaží se mu znepříjemnit prázdniny. Frederick naopak projevuje panu Gonovi úctu, avšak nelze přehlédnout, že si je svého výjimečného nadání vědom a že si svým chováním pana Gona "vychutnává". Nejtěžší pro místního nafoukaného policistu je skutečnost, že Frederick se svou partou vyřeší každý případ dříve než on.
Postavu Fredericka jsem si vybrala proto, že je to velmi kultivovaný chlapec vybraných způsobů a prokazující úctu dospělým, včetně pana Gona, kterého to dohání téměř k šílenství.
Frederick má rád své přátele, je čestný a příjemný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kristín, 02.10.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj literární hrdinaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­