ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 280x Prosím, ohodnoť práci

Můj kamarád Michal

Rozhodl jsem se napsat o svém kamarádovi Michalovi H. Známe se již z mateřské školky, kam jsme spolu chodili a hráli si s autíčky. Nyní navštěvujeme stejnou třídu 7.B. Michal bydlí v Dobřejovicích, 7. července oslaví 13. narozeniny. Měří 172 cm a váží 60 kg. Má sportem vypracovanou postavu, neboť pravidelně hraje lední hokej. Kaštanové vlasy má ostříhané nakrátko. Kulatější obličej zdobí modré oči a plné rty, které se umějí mile usmívat. Michal se velmi pěkně obléká, umí sladit barvy oblečení a jde s módou. Nejraději nosí tmavé rifle a pohodlnou volnou mikinu. Nejvíce se mu líbí růžová barva, přestože je to kluk jako buk. Oceňuji u něho velký smysl pro humor, rád se všemu hlasitě směje. Je přátelský ke všem, nikdy nikomu ani slovně neubližuje. Naopak je ochotný druhému pomoci v každé situaci, což dokazuje i jeho poslední odvážný čin, kdy zachránil tonoucího mladšího chlapce. Za tento hrdinský skutek byl odměněn nejen ve škole, ale také na radnici starostou našeho města.
Vyšel i článek v novinách, kde si každý mohl přečíst, jaký hrdina Michal opravdu je. O jeho dobrém srdci mluvili 7.4. 2006 i v televizních zprávách na Primě. Velmi si ho vážím.
Ve škole se dobře učí, i když nejraději má jako já prázdniny nebo alespoň přestávky. Baví ho tělocvik a informatika, kdyby mohl, zrušil by rodinnou výchovu. Jinak je svědomitý a pilný, například domácí úkoly většinou píše vždy doma a na každý test se snaží dostatečně připravit.
Jeho největší zálibou se stal lední hokej. Pravidelně jezdí na tréninky, cvičí a zdokonaluje se. Účastní se již zápasů v pozici obránce. Rád též jezdí na kole, hraje kopanou, v létě plave a v zimě bruslí nebo lyžuje. Při lyžařském výcviku v Nízkých Tatrách v Donovalech jsme se na zasněžených svazích krásně vyřádili. Také rád hraje počítačové hry, často si je mezi sebou půjčujeme. Přibližně dvakrát do týdne přijde po vyučování ke mně na návštěvu, jsme spolu v mém pokoji, dokud nemusí spěchat na autobus. Sedíme u počítače, soutěžíme, kdo si lépe povede v nějaké hře nebo se snažíme nainstalovat nějaký nový program. Čteme si odborné časopisy, půjčujeme hry, CD disky a DVD kazety. Práce s počítačem nás oba dva hodně baví, máme i společnou touhu po ukončení základní školy studovat střední školu se zaměřením na počítačovou techniku.
Věřím, že kamarádství mezi námi vydrží i nadále, že se bude jen upevňovat a neukončí ho ani dospělost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jirka K. , nyní 7.B, 07.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj kamarád MichalMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­